E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ambasada e shba

Etiketim: ambasada e shba

Ambasada e SHBA: 1 në 3 gjyqtarë me pasuri mbi 250...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një tjetër mesazh për luftën kundër krimit dhe korrupsionit në sistemin gjyqësor. Përmes një video në “Facebook”, ambasada e...

Andi Bushati: Vrasja e dytë e reformës “amerikane” në drejtësi

Nga gjithë kjo histori banale kapsish të shtetit rrjedhin disa përfundime të thjeshta. Në fakt e keqja më e vogël është dërgimi i njerëzve të...

Ambasada e SHBA përkujton rënien e Murit të Berlinit, Ditën Kombëtare...

Ambasada amerikane në Tiranë ka përkujtuar sot rënien e Murit të Berlinit dhe ka publikuar të plotë, fjalën e Presidentit amerikan George W. Bush...

Ambasada e SHBA reagon ashpër për rrjetin 5G: Disa gjëra nuk...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar për herë të dytë brenda pak ditëve për futjen e rrjetit të internetit 5G nga...

Ambasada e SHBA jep udhëzime si të aplikoni për Lotarinë amerikane

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës iu vjen në ndihmë qytetarëve që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane 2021 nëpërmjet këshillave të herë...

Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për Lotarinë: Kujdes nga mashtrimet!

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë disa udhëzime të reja për Programin e Lotarisë DV-2021, vetëm një ditë pas nisjes së aplikimeve. Ambasada jep...

Sot protesta, reagon Ambasada e SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë iu bën thirrje shtetasve amerikanë të qëndrojnë larg protestës që pritet të mbahet sot në...

Ambasada e SHBA reagon për 30 qershorin

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar lidhur me votimet e 30 qershorit, që do të zhvillohen këtë të diel. Postimi i plotë Shtetet e Bashkuara...

Ambasada e SHBA: Protestoni paqësisht

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për zhvillimet e fundit në vend. Në një deklaratë për mediat, Ambasada e SHBA shprehet se “nxisim...

Ambasada e SHBA ka një urim special për 1 Qershorin

Ambasada Amerikane në Tiranë uron gjithë fëmijët me rastin e 1 Qershorit. Në urimin e postuar në faqen e vet në Facebook, Ambasada e...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...