E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Ambasada amerikane

Etiketim: ambasada amerikane

Ambasada amerikane kritika për listat zgjedhore në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë kritikoi të premten futjen në lista zgjedhore të individëve që kanë probleme me ligjin në Kosovë. “Si mund...

Ambasada amerikane nxjerr një tjetër foto historike për miqësinë SHBA –...

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar mëngjesin e sotëm tjetër fotografi historike në kuadrin e 230-vjetorit të krijimit të Departamentit të Shtetit. Në këtë foto,...

“E ngjashme me FBI-në”, Ambasada amerikane: Si do të funksionojë Byroja...

Ambasada amerikane në Tiranë ka postuar mëngjesin e sotëm një tjetër video, në të cilën tregon mënyrën se si do të funksionojë Byroja Kombëtare e...

Shpërndarja e Kuvendit, reagon SHBA: Mos humbisni më shumë kohë!

Ambasada amerikane në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes një postimi në Twitter ka thënë se Kuvendi ka...

Vizë turistike në SHBA, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët shqiptarë

Ambasada amerikane në Tiranë ka këshilluar përmes një postimi në “Facebook”, ka këshilluar të gjithë përfituesit e vizës turistike për në Amerikë, të zbatojnë...

Fitoi Lotarinë Amerikane, por u arrestua sapo doli nga ambasada

Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe abuzojnë me ligjin. Një...

VIDEO/ Ambasada amerikane: Ja si do t’i hetojë SPAK zyrtarët e...

Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, e cila sipas saj tregon mënyrën se si do të funksionojë...

Ambasada amerikane: Ja si do funksionojë Gjykata Kushtetuese. Mund të vendosë...

Ambasada amerikane në Tiranë ka postuar një video informuese, ku tregon se si do të funksionojë Gjykata Kushtetuese në Shqipëri. Në video thuhet se...

SHBA uron Kurban Bajramin, mesazh politikës: Duhet reflektim

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë, që festojnë sot Kurban Bajramin. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ambasada e SHBA shprehet se...

Ambasada amerikane përkujton pritjen që iu bë Bushit në Fushë-Krujë

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një foto të pritjes tejet të ngrohtë të Presidentit amerikan George W. Bush në Fushë-Krujë si një...

EDITORIAL

Meta: Zgjidhja nuk është tërheqja dhe justifikimet foshnjore, por përballja me të keqen dhe ligësinë! O SOT O KURRË!

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një reagim të fortë në facebook me rastin e ditës ndërkombëtare...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com