Ballina Etiketimet Ambasada amerikane në Tiranë

Etiketim: Ambasada amerikane në Tiranë

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen...

Viti i Ri. Ambasada Amerikane ka një pyetje për shqiptarët

Vitin e Ri 2018, Ambasada Amerikane në Tiranë e ka nisur me një pyetje për qytetarët shqiptarë. Në faqen e saj zyrtare në rrjetet sociale,...

Doni të shkoni në SHBA? Ambasada amerikane njoftim të rëndësishëm për...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët. "Global UGRAD Program Application is OpenJeni student në nivelin e parë...

Vizat drejt SHBA-ve, kriteret që ju kualifikojnë për arsimimin dhe punësimin

Ambasada Amerikane në Tiranë publikon kriteret kualifikuese për arsimin dhe punësimin drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Konkretisht, në një njoftim përcaktohen kriteret më specifike...

Lajme të mira për vizat amerikane, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një lajm të rëndësishëm për vizat amerikane. Përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, ajo njofton të...

Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë për protestën e 13 majit

Ambasada amerikane në Tiranë njofton qytetarët amerikan në Shqipëri për një protestë të madhe politike të planifikuar për më 13 maj 2016. Protesta sipas ambasadës,...

Më 2 maj shpallen fituesit e “Llotarisë amerikane”/ Ambasada: Kini kujdes...

Më 2 maj shpallen fituesit e “Llotarisë amerikane”. Me këtë rast, Ambasada amerikane në Tiranë njofton gjithë aplikuesit që të kenë kujdes nga disa emaile...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com