E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Amazon

Etiketim: Amazon

Vazhdon “lufta” mes Trump dhe Bezos – Amazon sfidon kontratën e...

Ndërsa Amazon po përgatitet të kundërshtojë ligjërisht vendimin e Pentagonit për t’i dhënë Microsoft-it kontratën 10 miliardë dollarësh JEDI, duke pretenduar presion politik nga...

Kontrata 10 miliardë dollarë e Pentagonit – Amazon mund të sfidojë...

Gjiganti i shitjeve në rrjet, Amazon, pritet të vendosë në javën e ardhshme nëse do luftojë vendimin e Pentagonit për të kontraktuar Microsoft për...

Ford bashkohet me Volkswagen dhe Amazon për t’i ofruar njerëzve mundësi...

Ford Motor Company në një deklaratë zyrtare është shprehur se do të bashkojë forcat me kompaninë Volkswagen dhe manjatin e teknologjisë Amazon për t’i...

Për të përdorur Alexa, fillimisht duhet t’i besoni Amazon

Në eventin e së mërkurës në lidhje me hardware, Amazon dëshironte që të sigurohej që ju e dinit që ai e vlerëson privatësinë tuaj....

Amazon, Apple, Facebook dhe Google përballen me një taksë të re...

Senati i Francës dha miratimin përfundimtar për një taksë për kompanitë e mëdha të teknologjisë me të ardhura prej më shumë se 750 milion...

Jeff Bezos i kushton shtrenjtë divorci, 38 mld dollarë ish-gruas

Themeluesi i Amazon Jeff Bezos dhe ish-gruaja e tij MacKenzie e kanë formalizuar divorcin e tyre para një gjykatësi shtetëror të Uashingtonit. Bezos do të...

“Byzylyku i Veseve” – Gjetja e Amazon për të luftuar mbipeshën,...

Sikur vetëm të kishim një person që vazhdimisht qëndron pranë nesh dhe na kritikon çdo herë që hamë diçka jo të shëndetshme,  ose edhe...

Amazon forcon prezencën në Francë. Do shtojë 1,800 vende pune, ndërkohë...

Gjiganti i tregtisë në rrjet, Amazon, deklaroi këtë javë se do të krijojë 1,800 vende pune në Francë këtë vit, që është edhe tregu...

Amazon merr patentën amerikane për dronët shpërndarës në fushën e mbikëqyrjes

Amazon.com Inc është duke eksploruar përdorimin e dronëve jo vetëm për të shpërndarë paketa por edhe për të siguruar mbikëqyrjen si një shërbim për...

Apple, Google, Amazon dhe Microsoft paditen për pirateri masive të muzikës

Vizitoni online dyqanet më të mëdha muzikore dhe do të gjeni kopje të paautorizuara të këngëve për shitje dhe transmetim. Dyqanet online e dinë...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...