E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

OSBE kundër Ramës: AMA nuk duhet duhet të trajtojë “shpifjet”

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir ka publikuar sot një shqyrtim ligjor të Projektligjit për Shërbimet e Medias në Shqipëri. Ky...

Pirateria televizive, AMA gjoba dhe sekuestrime pajisjesh në të gjithë vendin

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), ka ushtruar mbi 30 kontrolle inspektimi në zonat ku ka pasur informacion për Pirateri Televizive. Gjatë kontrolleve kanë rezultuar katër...

AMA: Kërcënimi i gazetarit Ylli Rakipi, rast i përsëritur i presionit...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka dënuar sot kërcënimet ndaj gazetarit Ylli Rakipi. Në një deklaratë për mediat, AMA shprehet se "solidarizohet me z. Rakipi...

Lirohet nga detyra anëtari i AMA-s, Zylyftar Bregu

Me 10 votat e mazhorancës, deputetët e komisionit të medias ka liruar nga detyra anëtarin e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Zylyftar Bregun me argumentin...

Kreu i AMA-s kërkesë Kuvendit: Të shkarkohet nga detyra anëtari Zylyftar...

Kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Gentian Sala, i kërkon Kuvendit lirimin nga detyra të anërtrit të AMA-s, Zylyftar Bregu. Në shkresën drejtuar kreut të...

Deputeti i PD: AMA luan “dam” me njerëzit që lojën ta...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka analizuar çështjen e dekoderave dhe vendimet e Autoritetit të Mediave Audiovizive në lidhje me mbylljen e transmetimit analog. Ai ngre...

Reagon kreu i AMA: Kërkesa për shkarkim e padrejtë, pse kthyem...

Kreu i AMA, Gentian Sala ka folur për procesin e dixhitalizimit si dhe pajisjen me dekodera për qytetarët. Sala tha se sinjali analog u...

Dokumenti/ Presioni i opozitës dhe qytetarëve bëri që AMA të tërhiqet

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për mbylljen e frekuencave analoge. Në kërkesën e Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi për ...

AMA dënon dhunën ndaj Ismet Drishtit

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA ka reaguar sot për dhunën ndaj gazetarit Ismet Drishti. Në një njoftim për mediat AMA shprehet se "dënon me forcë...

Televizionet/ Përfundon dixhitalizmi tokësor në qarkun e Korçës

Pas qarkut të Beratit, tashmë dhe në atë të Korçës, Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka përmbyllur me sukses procesin e dixhitalizimit të transmetimeve...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Luan Rama: Ramush Haradinaj, përndryshe pesha e dinjitetit

Vlera e peshës së dinjitetit, e ka cilësuar Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, aktin e dorëheqjes së...

Mesazhi i Haradinajt: Kosova është e paprekshme

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, tashmë kryeministër në dorëheqje, në profilin e tij në facebook ka treguar...