E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Alvini

Etiketim: Alvini

Historia e trishtë e vogëlushit shqiptar që nuk pati fatin e...

Nuk e ka humbur buzëqeshjen dhe flet shqip shumë mirë. Por nuk e di fare se kur ka mbërritur në Siri. E di që...

Gjenerali italian jep detaje nga sulmi i korrikut: Mrekulli që Alvini...

Drejtori i SCIP, Giuseppe Spina, ka deklaruar për mediat italiane se fakti që sot Alvin Berisha është gjallë është një mrekulli. Duke ju kthyer sulmit...

“Mami nuk më lë të vij, është veshur si ninxha”. Çfarë...

Valbona, nëna e Alvinit ishte një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më familjen në Barzago të Italisë, para se të tërhiqej shumë nga...

“Babai i Alvinit nuk ka pasur kontakt nga qeveria shqiptare”

Gazetari i programit "Le liene" Taulant Kopliku në një lidhje direkte për emisionin Tempora në RTV Ora u shpreh se babai i Alvinit nuk...

Alvini nuk është i vetmi, 51 fëmijë shqiptarë në kampet siriane

Historia e Alvinit, fëmijës shqiptar që ka mbetur i izoluar në një kamp sirian, ka rizgjuar përgjatë ditëve të fundit një fenomen mjaft shqetësues....

Braktisja e Alvinit në Siri, gazetari zbulon prapaskenat: Pas zërit të...

Historia e 11-vjeçarit Alvin Berisha, i cili mbahet prej 5 vitesh në kampet e ISIS-it është rënqethëse dhe kalon kufijtë e imagjinatës. 6-vjeçari u...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...