E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet ALUIZNI

Etiketim: ALUIZNI

Jo vetëm gjyqtarët e prokurorët – ILDKPKI, Prokuroria e Policia, verifikojnë...

Nuk kanë qenë vetëm Komisionet e Vetting-ut ato që së fundmi i janë drejtuar institucioneve përkatëse për ndërtimet pa leje të gjyqtarëve e prokurorëve....

Ish-zyrtarit të ALUIZNI-t i bllokohen 1.5 milionë euro

Për 5 vite punë në funksione zyrtare në Agjencinë e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave Urbane kishte përfituar 1.5 milionë euro pasuri. Policia e...

Legalizimi i pallateve, ALUIZNI: Lista e dokumenteve qe duhet të plotësohen...

Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave Informale ka njoftuar vijimin e punës për legalizimin e pallateve pa leje,  të dalë nga leja e...

Hartat, sistemet e shërbimit dhe burimet njerëzore! Ndryshimet me krjimin e...

Këshilli i Ministrave ka ngarkuar Artan Lame me detyrën e drejtorit të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. ALUIZNI dhe ZRPP do të funksionojnë tashmë si...

ALUIZNI jep 552 mln lekë për kompensimin e 753 pronarëve

Qeveria miraton kompensimin e pronarëve që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje. Fondi i vënë në dispozicion është rreth 552 milionë lekë....

Lame: Praktikisht ALUIZNI po jeton ditët e veta të fundit

Procesi i legalizimeve është një nga betejat e fituara të kësaj qeverie, thotë kreu i ALUIZNI-t Artan Lame. Lame: Me arritjen e shifrës 170 mijë legalizime...

Unaza e Madhe – Publikohet lista e banesave që s’kualifikohen nga...

ALUIZNI ka publikuar listën me 107 banesat që janë s’kualifikuar nga procesi i legalizimit për shkak të zbatimit të projektit të Unazës së Madhe....

Drafti në Kuvend/ Shkrihen ALUIZNI, AKP dhe Hipoteka, krijohet “Kadastra”, në...

Agjencia e Legalizimeve, ajo e Kompensimit të ish-Pronarëve dhe ajo e Hipotekave do të shkrihen për të funksionuar në një njësi të vetme, në...

E PLOTË/ Pronat te “Astiri”, Lame: Procesi i mbylljes së procedurave...

Kreu i ALUIZNI-t flet për zënien forcërisht të pronës dhe zgjidhjen e situatës së krijuar nga protesta e banorëve të Unazës së Madhe Kreu i...

ALUIZNI dhe Hipoteka bëhen një

Kryeministri Rama në një takim me banorët e Libofshës tha se së shpejti do të krijohet Agjensia Kombëtare e Trajtimit të Pronave, duke shkrirë...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com