Ballina Etiketimet Alkool

Etiketim: alkool

Tension i lartë gjaku, 15 ushqimet që ndikojnë negativisht

Për të tërë njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, ja cilat janë 15 ushqimet që duhet t’i evitojnë me çdo kusht. 1-Pijet...

Raporti i OBSH-së për alkoolin, shifra befasuese për rusët

Rusia mund ta ketë ende reputacionin e vendit me konsumuesit më të mëdhenj të alkoolit në botë, por një raport i Organizatës Botërore të...

La alkoolin pas ndarjes, Brad Pitt zbulon arsyen

Brad Pitt tregoi se ka hequr dorë nga alkooli, pas divorcit me Angelina Jolie. “I kam zgjatur gjërat aq sa mund t’i zgjasja. Kështu që...

Mbretëria e Bashkuar është zyrtarisht kombi më i dehur në tokë

Britanikët raportohet se po pijnë një mesatare prej 51.1 herë në një periudhë 12-mujore-pothuajse një herë në javë alkool. Pijet në Britani të Madhe po...

Çfarë i ndodh trupit nëse nuk pini alkool për 28 ditë

Fatkeqësisht, shumica e njerëzve me padurim presin të dalin dhe të dehen, por e vërteta është se alkooli është helm i cili i dëmton...

Konsumi i moderuar i alkoolit, rrit rrezikun e infarktit

Edhe konsumi i ulët apo i moderuar i alkoolit, rrit presionin e gjakut dhe shanset për infarkt, sipas një studimi gjenetik të publikuar në...

Indi, 93 të vdekur si pasojë e konsumimit të alkoolit toksik

Nëntëdhjetë e tre persona vdiqën dhe të paktën 200 të tjerë janë shtruar në spital në Indinë verilindore pasi konsumuan pije alkoolike toksike, njoftuan...

Berati, “qyteti i veseve” – Në vend të parë për pirjen...

Anketa më e fundit e Instat dhe Institutit të Shëndetit Publik flet dhe për konsumin e alkoolit si dhe duhanit mes shqiptarëve, në të...

Adoleshentët, alkool dhe drogë

Nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare për t’u dukur më “in” apo “trendy” se bashkëmoshatarët e tjerë, po përdorin drogë dhe alkool si...

Sa të alkoolizuar janë 15-vjeçarët në Shqipëri?

Ndër 41 shtetet europiane, vetëm në dhjetë prej tyre, adoleshentët janë konsumatorë më të mëdhenj të alkoolit sesa në vendin tonë, thotë një raport...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com