E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Alketa Vejsiu

Etiketim: Alketa Vejsiu

Festivali i Këngës/Alketa i ”përgjegjet” akuzave të Diana Ziut

Drejtimi artistik i Festivalit të Këngës nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu shkaktoi një debat. Emra si Diana Ziu, Vangjel Toçe, Kujtim Prodani, Erik...

“Të shkretët ne, sa të varfër kemi qenë”, Alketa Vejsiu kujton...

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Alketa Vejsiu së fundmi shkoi në Marrakesh, Marok së bashku me këngëtaren Jonida Maliqi. Dy vajzat tërhoqën shumë...

“Motra që do doja të kisha”, Alketa Vejsiu surprizon vajzën e...

Vajza e Vera Grabockës, Linda festoi ditëlindjen dy ditë më parë e për shkak të angazhimeve Vera u shpreh e mërzitur që nuk mundi...

Alketa Vejsiu tregon emocionet që i dhurojnë fansat

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu ka zgjedhur që me anë të një postimi në ‘Instagram’ të falenderojë të gjithë ndjekësit e saj për mesazhet...

Alketa Vejsiu flet për projektin në RTSH: Ngjitem për herë të...

Prezantuesja e dashur Alketa Vejsiu ka bërë publike projektin e ri që pritet të sjellë në sezonin e ri. Veç "Dance With Me", moderatorja ka...

Vera dhe Alketa marrin në dorën Festivalin e njohur

Pak ditë më parë, Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka mbyllën me sukses edicionin e dytë të programit për fëmijë “Në kurthin e Piter Pan”....

Alketa i kërkon fansave të ndihmojnë Xheisonin

Alketa Vejsiu ka qenë ditën e djeshme në fashatin Mushqeta, fshat i cili është bërë i njohur pas pjesëmrarjes së Xheisonit të vogël në...

Alketa Vejsiu tregon trukun që përdor para se të dalë në...

Alketa Vejsiu ka shumë vite që është pjesë e ekranit dhe ka treguar se di si të përballojë me sukses çdo lloj situate. Përveçse...

E kritikuan për shpenzimet, Alketa: Nuk jemi në komunizëm

Alketa Vejsiu ka postuar një foto nga e diela e saj ku shkruan: “E diel me flokët rrëmujë! S’ka më rehat! Ditë të bukur...

“A do i futesh politikës?” Përgjigjia e Alketa Vejsiut nuk pritej

Moderatorja e njohur e emisionit "Në kurthin e Piter Pan", Alketa Vejsiu është kthyer në një ndër moderatoret më të dashura për publikun, emisionet...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...