E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Alibaba

Etiketim: Alibaba

Jack Ma i thotë lamtumirë ‘Alibaba’ në ditën e lindjes: Do...

Jack Ma, manjati i Alibaba, kompania e ngritur nga zero prej vetë atij me një vlerë neto prej gati 42 miliardë dollarë, ka dalë...

Alibaba do listohet në Hong Kong – Pritet të gjenerojë $20...

Gjiganti i tregtisë në rrjet, Alibaba, ka aplikuar për t’u listuar në bursën e Hong Kongut,  që sipas burimeve mund të ndodhë në tremujorin...

Themeluesi i Alibaba, Jack MA thotë se të punosh jashtë orarit...

Themeluesi i Alibaba –s, por njëkohësisht edhe miliarderi Jack MA, ka nxitur polemika të shumta pasi mendon se të rinjtë duhet të shohin mundësinë...

Zbulimi i papritur/ Shefi i “Alibaba”, Jack Ma është anëtar i...

Jack Ma, bashkëthemeluesi i kompanisë së madhe  të tregtisë online “Alibaba” është konfirmuar zyrtarisht si anëtar i Partisë Komuniste, sipas një gazete shtetërore. Ma, që...

Alibaba thyen rekord, 30 miliardë dollarë shitje në 24 orë

Alibaba shkatërroi rekordin e tij për shitjet online. Kompania e madhe e tregtisë në Kinë tha se shitjet arritën në 30 miliardë dollarë për...

Bien aksionet e Alibaba, por të ardhurat rriten me 61%

Alibaba ka raportuar të ardhurat gjatë tremujorit të parë nga biznesi i e-commerce dhe nga Cloud. “Reuters” konstaton se të ardhurat janë 80.92 miliardë juanë...

Mahnit bosi i kompanisë “Alibaba”, sjell Michel Jackson në skenë

Themeluesi i kompanisë gjigande ‘Alibaba’ në Kinë ka festuar përvjetorin e 18-të të themelimit javën e kaluar në Hangzhou, ku edhe ndodhet selia kompanisë. Në...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com