Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

LIBRI “SARAH”/ Sulejman Gjana përplaset me Pezën: Enveri, amoral. Mbreti nuk...

Një debat i hapur publik mbi romanin “Sarah” të Alfred Pezës, botim i Mapo Edition, organizuar tek instalacioni Reja, është shoqëruar me replika të...

Provokimi i Alfred Pezës: Një grua, një publicist dhe një mbret...

Pas gazetarisë zgjodhi politikën, e tani i sfidon të gjithë me penën e tij. Bëhet fjalë për Alfred Pezën, që sëfundmi përmes romanit intrigues...

“Sarah”: Një roman i pazakontë- muza e ndryshimit!

Romani “Sarah” i autorit të njohur Alfred Peza, në gazetarinë shqipe dhe tani edhe në letërsinë romaneske, është frymëzuar pikërisht për të mbushur këtë...

Alfred Peza promovon librin “Sarah”: Kam projekt për Zogun, Hoxhën dhe...

Gazetari Alfred Peza, ish-deputet i Partisë Socialiste, është rikthyer në skenën publike si shkrimtar me librin e tij letrar të bazuar mbi një figurë...

Rrëfimi prekës i Alfred Pezës, për vdekjen e së ëmës: E...

Ish-deputeti Alfred Peza ishte sot i ftuar në emisionin “Rudina”, nga ku përveç librit foli edhe për problemet me ligjin dhe humbjen e nënës. Peza...

ROMANI/ Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri

Me anë të një postimi në facebook, ish-deputeti Alfred Peza ka befasuar duke njoftuar botimin e romanit të tij të ri. Me titull një emër...

Alfred Peza “reciton” një poezi Patozit

Deputeti aktual i Partisë Socialiste, Alfred Peza edhe pse nuk u përfshi nga Rama në listat e kësaj partie për zgjedhjet e 25 qershorit,...

Për “kriminelin” Alfred Peza dhe “engjëjt” e Prokurorisë!

Sa më përket mua personalisht, të gjithën këtë po e përjetoj si një eksperiencë të munguar dhe të radhës, të cilën nuk i’a uroj...

Fshehje pasurie dhe pastrim parash, deputeti Alfred Peza merret i pandehur....

Prokuroria e Përgjithshme i ka komunikuar akuzën për fshehje pasurie dhe pastrim parash deputetit të Partisë Socialiste Alfred Peza, ndërsa ka kërkuar të merret...

Nga aksionet bankare tek kredia në $, zbardhet pasuria e Alfred...

Gazeta "Shqiptarja.com" ka zbardhur sot pasurinë e plotë të deputetit socialist Alfred Peza dhe bashkëshortes se tij Mirela Ndini. Sipas "Shqiptarja.com", Peza dhe Ndini gëzojnë...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com