E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

8 dhjetori i Salvinit dhe 8 dhjetori i Shqipërisë!

Nga Alfred Peza Ka një kulturë të përhapur gjerësisht në mediat shqiptare të pas 1990, për amplifikimin pa doganë të së keqes sonë, sidomos kur...

Unë, Sali Berisha dhe Carlo Bollino

Nga Alfred Peza Prej disa ditësh Carlo Bolino ka rinisur një seri sulmesh personale në adresën time, duke u munduar që ti kamuflojë ato, në...

Endri Fuga për gazetarët: Squlleni para Berishës, ndaj Ramës jeni pa...

Drejtori i Komunikimit në Kryeministrit, Endri Fuga ka reaguar sot për intervistën e dhënë nga Sali Berisha në Top Channel. Në një mesazh të...

Ish-deputeti socialist Alfred Peza shpallet zyrtarisht i pafajshëm

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza, tashmë sekretar për marëdhëniet me mediat në PS ka marrë pafajësi për akuzat e ngritura nga prokuroria e...

Alfred Peza: Rama është lideri i tretë më i ndjekur në...

Në fjalën e tij para Asamblesë së PS-ë, sekretari dixhital, Alfred Peza ngriti në “qiell” shefin e tij Edi Rama. Ai u shpreh se kryeministri...

Fruti i hidhur i debatit për Teatrin Kombëtar

Nga Alfred Peza I vetmi “frut” që ka prodhuar deri më tani çështja e prishjes ose jo të godinës së Teatrit Kombëtar për të ndërtuar...

Shqipja si një pikë për të vendosur Levën tonë të Arkimedit

Nga Alfred Peza Më jepni një pikë ku ta mbështes levën dhe me të do të lëviz Tokën, është shprehja që i atribuohet shkenctarit sicilian...

Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë

Nga Alfred Peza Arrestimi i një shtetasi izraelit me 250 mijë euro të padeklaruara që udhëtonte nga Moska për në Shqipëri, përveç bujës së lajmeve...

Kokaina e Maminasit, përtej meritave të sotme

Nga Alfred Peza Ka një qasje kinse naïve nga aktorët politikë dhe mediat, në lidhje me ndoshta lajmin më të rëndësishëm të këtij viti, që...

Kur Shqipëria dhe Kosova grinden në facebook!

Nga Alfred Peza Më kapi një nënqeshje e lehtë, teksa po lexoja reagimin e Ramush Haradinajt në facebook, ndaj një deklarate të Edi Ramës gjatë...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...