Ballina Etiketimet Alfred Peza

Etiketim: alfred Peza

Alfred Peza: Opozita, drejt shkrirjes apo drejt likuidimit!

Nga Alfred Peza - Brenda të njëjtës ditë, pavarësisht se në distanca gjeografike të ndryshme, lideri i mazhorancës dhe i opozitës shqiptare kanë trajtuar...

Alfred Peza: Pse PS nuk ka kërkesa reciproke ndaj opozitës!

Gjatë një emisioni televiziv me një koleg të PD, pyetjes së gazetarës se çfarë do të kërkonte PD-ja nga protesta që do të zhvillohej...

30 qershori, si kufiri mes të shkuarës dhe të ardhmes!

Nga Alfred Peza/ Kjo javë ishte shumë e rëndësishme në aspektin politik, për të dhënë përgjigje dilemave pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet...

“Kandidatët e PD po merren në polic”, sherri Bardhi- Peza për...

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka denoncuar nga studio e emisionit “Opinion” një rast të paprecedentë. Duke folur për protestën e opozitës...

“Opozita në zgjedhje”, Spaho i kthehet Alfred Pezës: Je i besueshëm...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho i është përgjigjur ashpër analizës së Sekretarit për Marrëdhëniet me Publikun dhe Mediat në PS, Alfred Pezës, i...

Kur presidenti i Greqisë i quan çamët kriminelë…

Nga Alfred Peza - Ka kaluar çdo cak këtë radhë, gjuha e përdorur nga Presidenti i Greqisë gjatë një thirrje drejtuar qytetarëve të vendit të...

Alfred Peza: Një alibi dhune nga frika për humbjen në zgjedhje!

Nga Alfred Peza - Opozita shqiptare ngado që ta rrotullosh dhe çfarëdo që të pretendojë, ka vetëm një problem fondamental, të cilin nuk e zgjidh...

Po tani, ç’pate me Shqipërinë, Qirie?!

Nga Alfred Peza Presidenti i Greqisë e ka me Shqipërinë. Duke folur nga Kroacia pas takimit që pati me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitarovic, Prokopis Pavlopoulos...

Alfred Peza: “Revolucioni” i Qershorit 2019, një ditë më pas!

Nga Alfred Peza - Shqipëria ka të paktën katër sfida madhore për të përmbushur gjatë këtij viti kalendarik: Së pari, marrjen e datës për hapjen e...

Peza mbron Dakon: Nuk ka fajtor pa vendim gjykate

Socialisti Alfred Peza i ftuar sonte në Opinion për temën “Përgjimet e reja, kush po i nxjerr” mori në mbrojtje kryetarin e bashkisë së...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas 80 viteve!

Nga Ylli Dylgjeri Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas... 80 viteve! Pas një debatit institucional Kryeministri-FSHF, e më...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com