Ballina Etiketimet Alfred Papuçiu

Etiketim: Alfred Papuçiu

I madhi Ismail Kadare i përket jo vetëm Shqipërisë, por mbarë...

ALFRED PAPUÇIU  Isha i ftuar pas kthimit tim nga Shqipëria nga profesori i shquar zviceran, mik  i shqiptarëve, Jean-Philippe Assal. Në bisedë e sipër i...

Kur Federer shprehet se ka një besim të këndshëm për vajzat e...

Revista e modës "Vogue" pranon se Roger Federer është një kampion i tenisit, i modës, gjithashtu i jetës së tij familjare.  Për "Vogue", Federer u...

Portreti i kollosit të Artit të shtatë Freddy Buache dhe kineasti...

Nga Alfred Papuçiu - Lumturia e plotë dhe pafund është vetëm kurth ose një vegim. Asnjë njeri nuk e gëzon të drejtën e lumturisë absolute,...

Hygoi dhe Flamuri në diasporë që ka sjellë një Flamur shqiptar

Nga Alfred Papuçiu - Një dijetar i madh është shprehur “Nuk janë elementet e jashtëm që duhet të kërkojmë të ndryshohen, por mendimet tona dhe...

“Të ruajmë identitetin kombëtar, gjuhën tonë”

Nga Alfred Papuçiu - Një miku im i mirë zviceran kur bisedonim një ditë më tha : «  On n'est grand homme qu'à la condition d'être...

Meditim për shkrimtarin Tuni Papuçiu

Tuni i përket elitës së publicistëve. Ai shkroi gjatë jetës së tij të shkurtër me qindra artikuj publiçistikë, për sportin shqiptar, profesionin e gazetarit,...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com