E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Aleksis Tsipras

Etiketim: Aleksis Tsipras

Tsipras ironizon protesten për emrin e Maqedonisë

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka ironizuar protestën e djeshme kundër përdorimin të termit “Maqedoni” në emrin e fqinjit verior. Ministri i Jashtëm i Athinës,...

Emri i Maqedonisë, takim tjetër Zaev – Tsipras

Mediat greke nuk përjashtojnë mundësinë e një takimi të ri mes kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev dhe atij grek Aleksis Tsipras. “Huffingtonpost” duke u thirrur...

Tsipras: Gati për një epokë të re, pro integrimit të Shqipërisë

Takimet intesive të qeverisë shqiptare me atë greke, duket se do të japin rezultate, të paktën sipas deklaratave të vetë udhëheqësve. Gjatë një dalje para...

Aleksis Tsipras: Turqia, një fqinj agresiv

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras deklaroi sot në forumin ekonomik që po zhvillohet në Davos se partnerët europianë nuk mund të jetojnë gjithmonë me...

Plani i fshehtë: Komploti i Tsipras, Greqia del nga eurozona

Një gazetë kombëtare në Greqi, ka zbuluar se Kryeministri grek, Tsipras u takua me zyrtarët e Venezuelës në Moskë në vitin 2013 për të...

Grexit po afrohet? Punëdhënësit parashikojnë se Greqia del nga BE-ja

Kryeministri Grek, Alexis Tsipras, është në një garë kundër kohës për ti provuar Bashkimit Europian (BE) se ai mund të kthejë ekonominë e vendit...

Tsipras: Jo zgjedhje të parakohshme, Europa përballet me pasiguri

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras hodhi poshtë të gjitha pretendimet se është duke u përgatitur për zgjedhje të parakoheshme, duke i konsideruar ato si...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com