E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Aleksis Tsipras

Etiketim: Aleksis Tsipras

Tsipras: Marrëdhënie strategjike me Kinën

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka deklaruar në Pekin se vendi i tij promovon një marrëdhënie strategjike me Kinën, por duke respektuar edhe angazhimet e...

Rama takon Tsipras: Vlerësojmë mbështetjen e Greqisë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me homologun grek Aleksis Tsipras gjatë zhvillimit të samitit 16+1 mes vendeve te Europës Juglindore dhe Kinës. Biseda mes...

Tsipras në Shkup: Kemi humbur shumë kohë, duhet ta kompensojmë

Kryeministrisë i Greqisë, Aleksis Tsipras po zhvillon një konferencë të përbashkët me homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev. Nga Shkupi, Tsipras tha se është...

Zaev i emocionuar nga vizita e Tsipras, e tepron me ”selfie”-t...

Aleksis Tsipras ndodhet në Shkup, në vizitën e parë të një kryeministri grek në Republikën e Maqedonisë së Veriut, që pas shpalljes së pavarësisë...

Pronat në Himarë, Tsipras “kërcënon” Tiranën zyrtare

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jetojnë në Himarë. Gjatë samitit mes katër shtetesh të zhvilluar në...

Tsipras vizitë zyrtare të martën në Shkup

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras do zhvillojë një vizititë zyrtare të martën (2 prill) në Maqedoninë e Veriut. Sipas agjendës, Tsipras do të arrijë në aeroportin...

Aleksis Tsipras shkon në Shkup, vizita e parë e një kryeministri...

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, ka vendosur të shkojë në Maqedonisë e Veriut. Tsipras do të shkojë të martën në mëngjes në 2 prill duke fluturuar...

Tsipras së shpejti viziton Shkupin

Kryeministri grek Aleksis Tsipras zbuloi gjatë fjalimit të tij në forumin e katërt ekonomik në Delfi se së shpejti do të jetë kryeministri i...

Greqi, Tsipras ndryshime në qeveri

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka bërë një riformatim të qeverisë së tij disa muaj para zgjedhjeve lokale dhe atyre për Parlamentin Europian. Në postin e...

Tsipras dhe Zaev nominohen për çmimin Nobel të Paqes për vitin...

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe ai i Maqedonisë Zoran Zaev janë nominuar nga Parlamenti Europian për çmimin Nobel të Paqes për vitin 2019. Motivi...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com