E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Aleksander vucic

Etiketim: Aleksander vucic

Vuçiç: Albin Kurti dëshiron që të bëhet lider i Shqipërisë së...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë për të median gjermane Der Spiegel, ka folur për zhvillimet në Ballkan dhe “Mini-Shengenin”. Ai ka...

Vuçiç: Kemi dokumentuar një varg operacionesh të agjentëve rusë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten mbrëma se shërbimet serbe kanë zbuluar një varg operacionesh të zbulimit që përfshijnë agjentët rusë dhe...

Vuçiç: Kemi dokumente për operacionet e agjentëve rusë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten mbrëma se shërbimet serbe kanë zbuluar një varg operacionesh të zbulimit që përfshijnë agjentët rusë dhe...

“Mini-Shengeni Ballkanik”, në Kosovë kundërshtohet ashpër

Në Kosovë është kundërshtuar në mënyrë kategorike përfshirja në një iniciativë rajonale, apo siç tashmë po quhet nisma për një "Mini-Shengen Ballkanik”, ku synohet...

Deklarata e Vuçiç: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve...

Vuçiç: Nuk do të hyjmë në konflikt me Amerikën për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe i dërguarit special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer janë takuar gjatë ditës së sotme, pas një...

“Mini-Shengeni Ballkanik”, Vuçiç telefonon Ramën e Zaev: Bisedë e shkëlqyer

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka njoftuar se ka pasur dy biseda me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe atë maqedonas, Zoran Zaev rreth përgatitjeve...

Vuçiç: Ata të na heqin taksën, ne ta njohim Kosovën –...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se “Serbia është e gatshme të bisedojë dhe të arrijë zgjidhje kompromisi për Kosovën, por...

BE i jep dhe një alibi Vuçiç për mosnjohjen e Kosovës

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e sheh marrëveshjen për mini-Shengenin ballkanik të firmosur këtë muaj si reagim ndaj dyshimeve të BE-së për zgjerimin. Ai mbetet...

Vuçiç acarohet me ambasadorin britanik, për flamurin shqiptar në zyrën e...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka reaguar pas një takimi që ka pasur në Prishtinë, ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott, me kreun...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...