E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Aleksander Cipa

Etiketim: Aleksander Cipa

Zgjidhja e pamundur solomoniane shqiptarogreke

ALEKSANDËR ÇIPA  Marrëdhëniet greko-shqiptare gjatë qeverisjes gjashtëvjeçare të socialistëve me Kryeministër Edi Ramën, për një moment u dukën se do të merrnin zgjidhjen solomoniane (të...

Unioni i Gazetarëve: Urdhri i Prokurorisë për përgjimet kërcënon lirinë e...

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë reagon për urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ndalimin e publikimit të akteve të dosjes 339. Urdhëri i Prokurorisë...

Çipa: Rama duhet të bëjë një hap tërheqës, si ai për...

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora deklaroi se kryeministri Rama për zgjidhjen e krizës duhet të bëjë një hap...

Çipa: Ambasadori ynë në Holandë nuk ka pasur asnjëherë kredibilitet

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin "Tempora" në RTV Ora u shpreh se asnjëherë ambasadori i Shqipërisë në Holandë...

Çipa: Kush është Ambasadori ynë në Holandë? Kreu i “Ligjeve” mbledh...

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin "Tempora" në RTV Ora deklaroi se Ambasada jonë në Holandë duhet të ishte...

Çipa: Nëse palët qëndrojnë në këto llogore, zgjedhjet e parakohshme shumë...

Analisti, Aleksandër Çipa, vlerëson se nëse palët politike qëndrojnë në pozicionet e tyre vendi shumë shpejt mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme. I ftuar...

Kreu i Unionit të Gazetarëve i “përvishet” Baton Haxhiut: Monstër komunikimi

Letra e gazetarit nga Kosova Baton Haxhiu, drejtuar Presidentit të Republikës Ilir Meta, ku ndërsa kërkonte dekretimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit...

FOTOLAJM/ Ish-gazetarët e “Koha Jonë” selfie

Aleksandër Çipa, Erli Murati, Enton Abilekaj dhe Ben Andoni, të katërt ish-gazetarë të "Koha Jonë", kanë postuar në rrjetet sociale një foto gjatë pjesëmarrjes...

Raportim vetëm?! Po përgjegjshmëri?

Nga Aleksandër Çipa - Jane pyetjet e nje dileme vepruese ne raportet e brendshme te komunitetit profesional te gazetareve. Raportimi i mediave tona per rastin e...

Çipa: Minoriteti grek është luajal, Ballkani njihet për djegie flamujsh

Analisti Aleksandër Çipa duke zënë shkas nga djegia e flamurit shqiptar në Athinë tha se ky rast nuk është i izoluar. Sipas tij, ky...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com