E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Aleksander Biberaj

Etiketim: Aleksander Biberaj

Kafja e fundit me Azem Hajdarin-11 shtator 1998!

Nga: Aleksander Biberaj Te nderuar miq, Si sot 21 vite me pare, pak a shume ne kete kohe,  kam pire kafen e zakonshme me mikun tim Azem...

Biberaj: Rama po përpiqet të falsifikojë historinë e pluralizmit politik

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj në një postim në facebook ka komentuar deklaratën e dhënë nga kryeministri Edi Rama, ditën e...

Biberaj: OSBE/ ODIHR të tërheqë vëzhguesit siç bëri KiE

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për tërheqjen e monitoruesve nga zgjedhjet e 30 qershorit. Përmes...

Biberaj: Në 30 qershor nuk do ketë votim, opozita e organizuar...

Në 30 qershor nuk do të ketë votime jo vetëm në bashkitë e opozitës, por edhe në bashki të tjera. Ish-zv/Presidenti i Asamblesë Parlamentare të...

Biberaj: Tërheqja e monitoruesve nga KE-ja s’ka ndodhur as në konflikte...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Aleksandër Biberaj përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për tërheqjen e monitoruesve nga zgjedhjet e 30 qershorit....

Biberaj: Ka hapësira për negociata PD-PS, duhet qeveri tranzitore

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se mes opozitës dhe mazhorancës...

Biberaj: Nëse nuk plotësohen kushtet, s’ka zgjedhje, protestat do të përshkallëzohen

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Aleksandër Biberaj është shprehur se opozita do të vazhdojë aksionin e saj opozitar, duke i përshkallëzuar protestat. Lidhur...

Bindja Demokratike? Biberaj: Pa rol, është fraksion në shërbim të mazhorancës

Aleksandër Biberaj, figure historike e PD-së dhe pjesë e kryesisë së saj, i ftuar në A2, komentoi strategjinë opozitare por edhe zhvillimet e fundit...

Largimi i Ramës ditën e protestës, zgjuarsi apo dobësi?! Ja si...

Janë zhvilluar deri tani disa protesta të thirrura dhe organizuara nga opozita me data të përcaktuara, por në të gjitha protestat e zhvilluara para...

Biberaj: Protesta ia arriti qëllimit, mazhoranca u kthye në minorancë!

Aleksandër Biberaj, tha për mikrofonin e Ora News, se protesta ia arriti qëllimit me masivitetin e saj, ndërsa akuzoi policinë se provokoi protestuesit dhe...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...