Ballina Etiketimet Aleksandar Vuçiç

Etiketim: Aleksandar Vuçiç

Vuçiç ngushëllon Ramën: Po nuk i hapi BE negociatat, nuk është...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka mbështetur Edi Ramën për faktin se BE-ja nuk pritet të hapë negociata me Shqipërinë. Vuçiç është shprehur se nëse...

Treshja Rama – Vuçiç – Zaev, takohen në Serbi (Foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka takuar sot kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Sipas njoftimeve nga...

Gazetari Idro Seferi i dhuron fjalorin e gjuhës shqipe presidentit serb

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka pranuar sot dhuratë, fjalorin e gjuhës shqipe. Ka qenë gazetari i Klan Tv në Beograd, Idro Seferi, ai i...

Mesazhi i Vuçiç për fitoren e Vetëvendosjes: Bisedimet me Kurtin do...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ka deklaruar se, nëse Lëvizja Vetëvendosje del fituese, nuk do të ishte gëzim...

Vuçiç pas vizitës në SHBA: Jemi larg arritjes së marrëveshjes me...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se situata më Kosovës është tejet e komplikuar. Gjatë një interviste dhënë televizionit serb Prva, Vuçiç bëri një përmbledhje...

Vuçiç: Për Kosovën duhet zgjidhje e përhershme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se për "problemin e Kosovës" duhet zgjidhje e përhershme, e cila duhet të arrihet në atë mënyrë që...

Vuçiç takim me Ramën në Nju Jork: Në tetor firmosim “Shengenin...

Në Nju Jork ku po merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar për mediat serbe se është...

Vuçiç: Mosnjohja e Kosovës nga Greqia, jetike për Serbinë

Aleksandar Vuçiç dhe Kyriakos Mitsotakis janë takuar në Nju Jork ku ndodhen për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....

Vuçiç kërkon nga Greqia të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kërkoi nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, që Greqia të mos e ndryshojë qëndrimin për mosnjohjen e Kosovës, duke thënë...

Kërkesa e Vuçiç për ‘miqtë’ grekë: Mos e njihni pavarësinë e...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha për mediat vendase se javën e ardhshme në New York, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB, do të ketë...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com