Ballina Etiketimet Aleanca

Etiketim: aleanca

Zbrazja e godinës/ Aleanca për Mbrojtjen e TK: Do mbrohet, edhe...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka akuzuar Ministrinë e Kulturës për urdhërimin e zbrazjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Në një qëndrim të publikuar në...

Reagon Aleanca: Rama nuk guxon të ndërmarrë asnjë hap kundër Teatrit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se Teatri Kombëtar do të shembet dhe në vend të tij do...

Presidenti Meta takim me forumet rinore PD, PS, LSI

Presidenti Ilir Meta, në kuadër të Aleancës për dhurimin e gjakut, zhvilloi ditën e sotme një takim me tre forumet rinore të partive LSI,...

Rreziqet e Ballkanit, NATO në Tiranë

Shefat e ushtrive të vendeve të Aleancës së Atlantikut Verior diskutojnë për të ardhmen dhe rreziqet e  Ballkanit. Ushtritë e NATO-së do të qëndrojnë...

Fatet e aleancës, socialistët të bindur. LSI: Vendosin forumet

Kur do ta shuajnë ankthin shqiptarët, nëse LSI dhe Partia Socialiste do të rinovojnë “martesën” e lidhur më 1 prill të vitit 2013? Përveç...

Aleanca dhe BESA dorëzuan firmat në LSDM

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa ia kanë deponuar firmat e deputetëve të tyre liderit të LSDM-së Zoran Zaev me qëllim që të mund...

Trump mban peng BE-në, pritet rishikimi i hartës së Europës me...

Presidenti Trump dhe Vladimir Putin janë të vendosur për të "nxjerrë hartën e re të Europës" mes kaosit të BE-së si pasojë e Brexit, sipas...

Çfarë do të bëjë pas Presidencës Barack Obama? Aleanca, libri dhe...

Barak Obama do të jap lamtumirë Presidencës, kur Donald Trump të marrë postin javën e ardhshme. Kur do të largohet Obama nga Shtëpia e Bardhë? Obama...

Rrokaj: Të guxojmë të jemi forcë e parë më 2017

Në kuadër të zgjedhjeve të 6 nëntorit, kandidati për Kryetar i LSI-së, Shezai Rrokaj zhvilloi takime me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në...

Rend i ri Botëror, Rusia forcon lidhjen me Kinën kundër SHBA-ve

Rusia dhe Kina janë duke bashkuar forcat dhe duke forcuar lidhjet e tyre ushtarake, ku tensionet mes Moskës dhe Perëndimit vazhdojnë ende. Gazeta britanike, "Daily...

EDITORIAL

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com