E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Aldo Bumci

Etiketim: Aldo Bumci

Vuçiç lider i madh/Bumçi: Rama i gatshëm ta hedhë Kosovën tutje

Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi ka komentuar Samitin e Ohrit, sipas së cilës është një mungesë marrëveshjeje mes Shqipërisë dhe Kosovës. ''Kosova izolohet dhe kryeministri...

Bumçi: Dështimi për negociatat ka një fajtor të qartë, kushtet kanë...

Në ditën ku janë zyrtarisht bllokuar në Këshillin Europian diskutimet mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ish ministri i Jashtëm,...

Dështimi me negociatat, Bumçi: Kushtet kanë emrin “Edi Rama”

Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi, komenton vendimin dhe veçanërisht përgjegjësitë e politikës shqiptare. Sipas tij, ''Europa është treguar dashamirëse me shqiptarët, nuk mund të...

Bumçi nga Shkoza: Kjo që po bën Rama është kafshëri

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi ka shkuar edhe sot në mbështetje të banorëve të Shkozës, ku IKMT në bashkëpunim me Policinë po shemb...

Përplasje mes banorëve dhe policisë në Shkozë (FOTO)

Tension në Shkozë mes banorëve të zonës dhe policisë, e cila ka shkuar aty që të ndihmojë në prishjen e banesave të këtyre banorëve,...

Bumçi: Berlini i ka hapur dyert shqiptarëve, ndërsa qeverisë i ka...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, deklaroi në studion e Ditari në A2 se “qëndrimi i Gjermanisë u thotë shqiptarëve që e keni derën...

Ish-deputeti: Në shtator nisim protestat, largimi i Ramës kthen shpresën

PD pritet të nisë sërish protestat në shtator, kundër qeverisë Rama. Lajmin e dha ish deputeti i PD, Aldo Bumçi i ftuar në rubrikën...

Teatri, Bumçi përgjigje Sorecas: S’ke asnjë rol, Rama do rrëzohet!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, i është përgjigjur ambasadorit të BE, Luigi Soreca, i cili tha se çështja e Teatrit Kombëtar është delikate...

Teatri, Bumçi i përgjigjet ambasadorit të BE: S’ke asnjë rol, Rama...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, i është përgjigjur ambasadorit të BE, Luigi Soreca, i cili tha se çështja e Teatrit Kombëtar është delikate...

Bumçi: Jemi në momentin më frymëzues të PD

Ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi, ishte i ftuar në Dita Jonë, ku ndër të tjera foli edhe për Vetting-un e brendshëm në PD. “Integriteti...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...