E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Albina Gjergji

Etiketim: Albina Gjergji

Andia Xhunga, “Si bëhet e famshme një familje”

Intervistoi: Albina Gjergji Pas suksesit që shënoi në muajin nëntor të 2016-ës, rikthehet edhe një herë në skenën e Teatrit Kombëtar më datë, 9-10-11-12  shkurt...

Lambert Jorganxhi: Shumë plagjiaturë e pak origjinalitet, kompozitorët të mbajnë përgjegjësi

Nga Albina Gjergji “Harresa të përket”, kështu titullohet prodhimi i radhës, dalë këto ditë nga studio e kompozitorit të njohur, Lambert Jorganxhi dhe lançuar në...

Arilena Ara: Brenda “Nëntorit” flenë e shpërthejnë emocione vullkan

Nga Albina Gjergji Me mbi 2 milion e gjysmë klikime në Youtube deri tani, kënga “Nëntori” i shkodranes Arilena Ara është absolutisht një nga baladat...

Artiola Toska: “Mirëmëngjes dashni”, pëlqim me dëgjimin e parë

Nga Albina Gjergji Kur dëgjon zërin brilant të këngëtares Artiola Toska edhe nëse nuk di të kërcesh nuk mund të mos lëvizësh nga vendi. Ajo...

Tashmë edhe producente/ Keda Kaceli, një emër shqiptar me suksese ndërkombëtare

Nga Albina Gjergji “Nuk është liria ajo që mungon, mungojnë burrat dhe gratë e lira”, me këtë shprehje të Leo Longanes-it, fiksuar në posterin mbi...

Promovohet monografia, “Ansambli Mirdita – Mjeshtër i Madh” i autorit, Gjergj...

Zv/ministri i Kulturës, Zef Çuni - publicistit Gjergj Marku: Kjo është një nga ditët me të veçanta që kam përjetuar në këtë institucion” Nga Albina...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...