E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Albina Gjergji

Etiketim: Albina Gjergji

Alida Duka, një “Santa Claus” përplot surpriza!

E kush e ka thënë që Babagjyshi i Vitit të Ri është i vetmi që di të surprizojë për fundvit? Këngëtarja e njohur, Alida Duka...

Aktorja e madhe Tinka Kurti sot mbush 85 vjeç: “Nuk e...

Aktorja e madhe e Teatrit dhe Filmit shqiptar, Tinka Kurti sot mbush 85 vjeç. Me një karrierë të pasur artistike dhe shpirtërore, Kurti është padyshim...

“Ballo Shqiptare” e Diellza Kolgecit elektrizon botën shqiptare në Prishtinë

Mbrëmë në Prishtinë u organizua "Ballo Shiptare", një festë mjaft simpatike, ku morën pjesë personalitete dhe artistë të mëdhenj nga Kosova, Shqipëria, Mali i...

Diellza Kolgeci: Këndo shqip, vallëzo shqip, frymo shqip në “Ballo Shqiptare”

Intervistoi: Albina Gjergji “Ballo Shqiptare” po afron e nëse nuk e keni vendosur akoma se çfarë do të vishni, atëherë po që e keni punën...

Alida Hisku, plagët e pashëruara të një artisteje të madhe

Nga Albina Gjergji Përtej pasionit, personalisht e kam konsideruar edhe fat të madh që në jetë kam ushtruar profesionin që gjithmonë kam dashur të bëj,...

Faik Konica i fshikullonte “analfabetët me diplomë”, stop bastardimit gjuhësor

Nga ALBINA GJERGJI*   “Gojështhurja ka marrë përmasa të frikshme", flet gjuhëtari i njohur, akademik dhe profesor në Departamentin e Gjuhësisë, Gjovalin Shkurtaj   “Po të ishte gjallë...

Shugurimi/ Dom Gjergj Meta shpallet Ipeshkv i Dioqezës së Rrëshenit

Në ceremoninë e mbajtur në Katedralen e Rrëshenit morën pjesë personalitete të shumta të politikës, medias, artit, kulturës, sportit, etj..   Nga Albina Gjergji Dita e sotme...

IN MEMORIAM/ Gilman Bakalli: Ëndrrat e mia s’kanë njohur kufij as...

Nga Albina GJERGJI* Mjeshtër i fjalës, urtësisë dhe thjeshtësisë! Duke kërkuar një material në e-mail, rastësisht më del përpara kjo intervistë e imja me prof. Gilman...

Alban Lukaj, talenti shqiptar që po shkëlqen në Itali (Foto e...

Mbajeni mend këtë emër dhe këtë portret artisti. Në të ardhmen do jetë një nga talentet e mëdhenj shqiptar dhe që do na përfaqësojë...

Përfundon me sukses “Arratisja” e Keti Bashhysës

“Çfarëdo mendon të bësh, apo e ke ëndërr… filloje. Guximi ka gjenialitet, pushtet dhe magji brenda”. Kështu inkurajon nëpërmjet shprehjes së tij një nga...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...