E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për mediat të shtunën, tha se...

Këshilltarja e Haradinajt godet Kurtin: Sa shumë u gëzove, ti e...

Këshilltarja e kryeministrit në largim, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar ashpër ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ajo ka thënë se Kurti është gëzuar jashtë...

Albin Kurti: Kosova s’ka qeveri, ftoj presidentin ta caktojë datën e...

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet...

Ikën Haradinaj, Kurti: Dorëheqje e vonuar me arsye të gabuar

Për kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit është e vonuar, por me arsye të gabuar. Në një postim...

Kurti: Nuk jam kundër popullit serb, por Serbia është kundër nesh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se problemi më i madh aktual për Kosovën në rajon është qëndrimi agresiv i Serbisë. Sipas tij,...

Zbardhet pasuria e Albin Kurtit

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e politikanëve në institucionet e Kosovës. Deputeti dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në...

Rama e nis fushatën me kopje, imiton fjalimin e Albin Kurtit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fushatën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit me një lumë akuzash dhe krahasimesh mes qeverisë dhe dy partive...

Kurti: Dikush të fusë në burg Al Caponet e Kosovës

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer sundimin e ligjit duke mbajtur sundimin për vete. Më një postim...

Vetëvendosje çel Qendrën në Tiranë. Albin Kurti: Shqiptarët janë fuqi rajonale

Mbrëmjen e së martës  në Tiranë, Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri shënoi çeljen e veprimtarisë së saj me pjesëmarrjen e afër 600 personave. Kënga...

Regjistrohet ‘Vetëvendosje’, Albin Kurti takim në Tiranë me aktivistët

Brenda pak muajsh, Albin Kurti, lider i Lëvizjes Vetëvendosje, ka mbërritur në Tiranë për t’u takuar me aktivistë dhe simpantizantë të kësaj partie. Ai...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...