E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Alberto Cutillo

Etiketim: Alberto Cutillo

Raporti i KE për negociatat/ Ja çfarë shkruan ambasadori i Italisë...

Komisioni Europian rekomandon pa kushte hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në prezantimin e progres-raportit për ecurinë e vendit...

Kthimi i vizave? Italia: Mocioni i Holandës nuk është i justifikuar

A ka lidhje liberalizimi i vizave me shtimin e kriminalitetit? Italia, e cila është një ndër vendet mike ku jeton një numër shumë i...

Ambasadori i Italisë takon kreun e KQZ, Zguri

Ambasadori i Italisë Alberto Cutillo ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri. Qëllimi i takimit, sipas njoftimit të KQZ,...

Kriza politike, Cutillo: Qeveria ka nevojë të dialogojë me opozitën

Mazhoranca dhe opozita duhet të rinisin dialogun për të çuar para reformat. Ky ka qënë apeli i  Ambasadorit italian në Tiranë Alberto Cutillo në...

Ambasadori italian sulmon sërish Ramën: Mund të bëj më shumë për...

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, ka kërkuar sërish më shumë përgjegjësi nga ana e mazhorancës për të zgjidhur krizën politike. Në një...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin italian, Alberto Cutillo

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti  sot Ambasadorin italian në Shqipëri, Alberto Cutillo. Gjatë takimit u diskutua mbi bashkëpunimin midis të dy vendeve, arritjet në...

Italia falënderon Shqipërinë për operacionin me 27 të arrestuar nga 4...

Pas një operacioni anti-kanabis i shtrirë në Shqipëri dhe në Itali, ku janë goditur katër grupe kriminale, ndërsa  27 persona kanë përfunduar në pranga,...

Ambasadori italian: Ja pse nuk pati kërkesë ekstradimi për vëllain e...

Agron Xhafaj po e vuan dënimin e tij për trafik droge në burgun e Çivitavekias, pranë Romës në Itali. Por ai nuk do të...

Deklarata e fortë e ambasadorit italian: E dimë që ka grupe...

Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo në një intervistë për gazetaren Ilva Tare në Ora News se grupet e mëdha kriminale duhet të goditen dhe...

Pesazhi dhe historia e Peshtanit, mahnit ambasadorin italian

Nga Engjëll Serjani  Peshtani, fshati i bukur ndanë Vjosës, me pejsazhin e papërsëritshëm, me lashtësinë dhe historinë, me dëshirën e njerëzve për të jetuar, ka...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...