E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Albert Veliu

Etiketim: Albert Veliu

Çështja “Babale”, Albert Veliu drejt ekstradimit në Shqipëri

I pandehuri i katërt në procesin e njohur si “Babalja”, i cili është edhe njeriu kyç, Albert Veliu, është në prag të ekstradimit nga...

Droga e Babales, pas audio-përgjimit “bie” edhe “trafiku”, Krimet e...

Prokuroria për Krimet e Rënda kanë pezulluar hetimin e nisur për “trafik të narkotikëve” pas publikimit të audio-përgjimit të “Babales”. Dosja i është përcjellë...

Flet avokati i “Dëshmitarit X”: Shkoi në Bruksel se i rrezikohej...

Avokati i “Dëshmitarit X” në çështjen e njohur  “Babale” ka treguar për BalkanWeb se klienti i tij Albert Veliu ka kaluar nga Hungaria në Bruksel. Tomë Gashi...

“Babalja” ikën nga Kosova, kërkon azil në Hungari

Prokuroria e Tiranës ka përfshirë edhe Hungarinë në hetimin e dosjes “Babale”, e cila një vit më parë shkaktoi mjaft zhurmë në vend. Shkak...

Rrëfehet ‘Babalja’: Nuk e dija që Jetmir Olldashi ishte gazetar

Albert Veliu, apo i njohur tashmë si Babalja, është njeriu që ka trazuar jetën politike të muajve të fundit, me dorëzimin e një audiopërgjimi,...

“Babalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që...

Albert Veliu, i njohur me emrin Babale, ndodhet ende në Kosovë, aty ku kërkoi azil politik pasi iku nga Shqipëria. Albert Veliu u kap nga...

Lirohet Babalja, nuk pranohet kërkesa e palës shqiptare për ekstradim nga...

Gjykata e Kosovës ka liruar sot Albert Veliun, i njohur si “Babalja”. Personazhi mediatik u prangos dje, pas një ëkrkese nga pala shqiptare për...

Flet avokati i “Babales”: Shpresoj që të mos ekstradohet në Shqipëri

Lajmin e arrestimit të Albert Veliut, e ka konfirmuar edhe avokati i njohur kosovar, Tomë Gashi, sipas të cilit, autoritetet kosovare i kanë lejuar atij...

Arrestohet Albert Veliu, i njohur si “Babalja”

Është arrestuar sot në Prishtinë, Albert Veliu. I njohur si “Babalja”, Albert Veliu është arrestuar në qendrën e azilit në Prishtinë. I njëjti është dërguar...

Prokuroria flet për dosjen “Babale”: Salianji do jepte 200 mijë euro...

Prokuroria e Krimeve të Rënda në një njoftim për mediat ka shpjeguar gjithë procedurat hetimore që janë kryer pas denocnimit nga PD të audio-përgjimit...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com