Ballina Etiketimet Albert Vataj

Etiketim: Albert Vataj

Martin Camaj, një vullnet qiellor që na shpërbleu me urtësi dhe...

Nga Albert Vataj Martin Camaj ishte padyshim një vullnet qiellor që na shpërblen bujarisht me urtësinë e asaj mendjeje të dritshme dhe zemërbardhësinë e atij...

Llazi Sërbo, aktori sharmant dhe shpirti delikat i karaktereve të fuqishme...

Nga Albert Vataj Më 9 mars të vitit 1945 u lind në qytetin e Korçës, Llazi Sërbo. Ai ishte një ato aktorë, emri i të...

Grua e vendit tim, grua sfiduese e kohës në kapërcyell…

LUTJE DHE BEKIM PËR ÇDO GRUA Nga Albert Vataj - Jam matur sa herë të të rrëfej këtë të vërtetë dhe gjithnjë kam drashtur. Frikësohesha së...

Në vend të një urimi për 7 Marsin

Nga Albert Vataj Më duhet të nis këtë letër duke sjellë në ndërmendje një episod nga jeta e një personaliteti të madh të historisë botërore,...

Alban Skënderaj, zëri i magjishëm i një shpirti që thërret në...

Nga Albert Vataj -  (Portret i paautorizuar) Alban Skënderaj është një prej këngëtarëve që ka arritur të mbetet një individualitet artistik i pakorruptuar në rrafshin etik...

Fjalët e fundit në shtratin e vdekjes të Steve Jobs… atij...

Ai ndërtoi një prej perandorive më të fuqishme të teknologjisë, duke u shndërruar në një ikonë të kurajës dhe sipërmarrjes. “Apple” nuk mund të...

Vdekja e një nëne… NË VEND TË NJË NGUSHËLLIMI

Nga Albert Vataj -  Të gjithë rendim drejt një caku të mbramë, duke ju bindur përulësisht ligjësisë së jetës dhe duke besuar në drejtësinë e...

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike (FOTO)

Nga Albert Vataj Ajo është e bukur, e talentuar, e zgjuar por mbi të gjitha është një vajzë rrezëllitëse. Ka një buzëqeshje mes një fëmije...

Mimoza Kuchly, “Rrëfej unë, gruaja” zemrën që fërgëllen

Nga Albert Vataj Zemra e një gruaja është gjithçka që i përket asaj dhe çdo gjë që pjesëmerr në të çdoditshmen e kësaj misionareje të...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili prej atyre që ishte atë 20 shkurt...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë kusur nuk...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com