E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Albert Vataj

Etiketim: Albert Vataj

LIVE/ ZJARR APOKALIPTIK NE KATEDRALEN E PARISIT

Sipas, "The New York Times", një ndër Katedralet më të famshme, Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Shkaku është ende i panjohur,...

Ashpërsi dhe hire të eposit të burrave malësor

Nga Albert Vataj -  Ata i sheh me një vëmendje shastisëse siç shohin eksploratorët shenjat e deshifrimit të një harte të vjetër thesari. Jepesh dorëzënë...

Qazim Çela, malësori që kultivoi humorin në shpirt dhe në skenë

Intervistoi: Albert Vataj Qazim Çela është padyshim një personalitet i spikatur i artit shkodran, i kësaj traditë të shtrirë në kohë dhe të pasuruar nga...

Trishtimi i një shekulli më parë, 100 vite nga mbërritja në...

Nga Albert Vataj -  Më 3 prill 1919 mbërriti në Shqipërinë e drobitur nga varfëria, skamja dhe udhëkryqja e fatit, një nga misionet humanitare më...

Anxhela Peristeri & Mateus Frroku sjellin dashurinë si muzë (VIDEO)

Nga Albert Vataj Muzika u flet të gjithë ndjenjave dhe përjetimeve me një çiltërsi dhe ëmbëlsi joshëse, por dashurisë ajo i këndon me zë qiellor,...

Ikja që më la pa fjalë, por jo pa brengë

Nga Albert Vataj -  – Miku im, unë po iki! – Nuk e di nëse shihemi më, por do të të kërkoj të lutesh për mua...

Fundi tragjik i aktorit të madh, Sandër Prosi dhe pse mbetet...

Nga Albert Vataj Më 25 mars të vitit 1984 në rrethana të mbetura mister u nda nga jeta, Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që...

Në këtë fillimpranverë, shuhet bilbili i fundit i ahengut shkodran, Shyqyri...

Nga Albert Vataj Ndërron jetë, Shyqyri Alushi. Shkodra, muzika, kënga, shpirti ynë që ju blatua këtij virtuoziteti, ndahen duke pranuar me dhimbje ligjësinë e natyrës,...

Rosela Gjylbegu, shkodranja e “Etheve” që sfidon ethshëm me talent dhe...

Nga Albert Vataj NË VEND TË NJË KARTOLINE PËR DITËLINJEN E KËNGËTARES SHKODRANE Rosela Gjylbegu, shkodranja e “Etheve” që sfidon ethshëm me talent dhe maturi "Mund të...

Martin Camaj, një vullnet qiellor që na shpërbleu me urtësi dhe...

Nga Albert Vataj Martin Camaj ishte padyshim një vullnet qiellor që na shpërblen bujarisht me urtësinë e asaj mendjeje të dritshme dhe zemërbardhësinë e atij...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com