E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Albert Vataj

Etiketim: Albert Vataj

Revolveri me të cilin Vincent van Gogh vrau veten u shit...

Revolveri që dyshohet se ka kryer vetëvrasjen piktori i famshëm holandez, Vincent van Gogh, i njohur si "arma më e famshme në historinë e...

Shkodër, dje m’dhimti njaq shumë plaga jote e poshtnimit, sa s’mujta...

Nga Albert Vataj I shtrenjti qyteti jem, dje pate nji dit' fort të keqe, nji prej atyne qi guxuen me t'lëndu, me t'nëpërkamb, me t'fy....

Agim Sulaj, shpirti i pasur dhe mendja e dritshme e një...

Nga: Albert Vataj Ju dëshironi të jeni mishërim i të tashmes, zëri dhe energjia, mendimi dhe shprehja. Një yshtje e brendshme ju shtytë, ju nxit,...

Elegjiaku, Çun Lajçi dhe dhimbja që kacafytet me vdekjen, te “Bubulinë,...

Nga Albert Vataj N’se don me mësue se ç’ka mundet me ba dhimbja e nji gjoksi qi s’mundet me gjimues, e një zemre qi kurrë...

Misteri i kafkave me vrimë. Bëhet fjalë për kirurgjinë e trurit...

Nga Albert Vataj Arsyeja se pse ne gjithnjë befasohemi nga faktet njohesë që na ballafaqojnë me aftësinë e njeriut për të zotëruar botën dhe vendosur...

Leonardo i humbur? Luvri rreket të ngushtojë hendeqet e dyshimeve rreth...

Nga: Albert Vataj Pas 5 shekujve ende kjo pyetje është pa përgjigje. Askush nuk mund të ngrihet mbi dyshimet dhe të tregojë mbi të fshehtat...

Hans-Joachim Lanksch, fiket një tjetër yll i shpresës dhe adhurimit të...

Nga Albert Vataj Asht 20 maj 2019, nji ditë humbjeje jo si krejt të tjerat. Ka ndërru jetë në mosëhn 76-vjeçare në nji përpjekje të...

Një titull nderi dhe një mirënjohje për atleten shkodrane, Vera Bregu

Nga Albert Vataj Një nga sportistet më të njohura të brezit tim, një nga emrat më të spikatur të sportit të atletikës shqiptare dhe shkodrane...

Një injeksion i menjëhershëm mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në...

Mjekët shpresojnë të trajtojnë problemet e sëmundjeve kardiovaskulare nëpërmjet terapisë së gjeneve tek njerëzit me çrregullime të rralla. Kjo sfidë i përket tre viteve...

Gjendet në Southend-on-Sea, Essex, ekuivalenti britanik i varrit të Faraonit të...

Nga: Albert Vataj Një dhomë varrimi anglo-saksone e gjetur në një kodrinë me bar pranë një rruge është etiketuar si ekuivalenti britanik i varrit të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com