E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Albana vokshi

Etiketim: albana vokshi

PPE, Vokshi : Brukseli të ndërhyjë, droga po kërcënon Shqipërinë

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi deklaroi në Kongresin e Forumit të Grave Popullore Europiane se Shqipëria rrezikon të kthehet në...

As Vokshi nuk arrin të pajtojë mikeshat e saja, Dedën me...

Kritikat në  Partinë Demokratike, nuk shigjetonjë vetëm kreun Lulzim Basha por dhe debatet mes vetë  deputetëve. Sidomos kur fjala është për deputet femra të...

Albana Vokshi: Gratë dhe nënat duhet të ngrihen kundër drogës dhe...

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë ka nisur debatin publik për sensibilizimin e grave dhe vajzave për rrezikun e importit të plehrave. Kryetarja e...

Vokshi në Kukës: Pushteti po nxit industrinë e drogës dhe të...

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë ka organizuar një takim në qytetin e Kukësit ku ishin të pranishëm deputetja Albana Vokshi, Sekretarja e përgjithshme...

Albana Vokshi: Pas ligjit të mbetjeve fshihen interesa të mafies

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë mbajti në Tiranë konferencën “Beso te gratë” në 25 vjetorin e krijimit të forumit politik të gruas në...

Vokshi: Rama pakte me mafian për të shkatërruar demokracinë në Shqipëri

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë mbajti në Tiranë konferencën “Beso te gratë” në 25 vjetorin e krijimit të forumit politik të gruas në...

Ademi: Qytetarët nuk trajtohen njësoj

Lidhja Demokratike e Gruas shënoi 25-vjetorin e krijimit më një aktivitet ku morën pjesë deputetë të PD, të partive aleate te koalicionit te djathte...

Vdekja e nënës me fëmijën, Vokshi: Hetim sistemit shëndetësor

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe njëherësh deputetja e PD, Albana Vokshi tha se për vdekjen e nënës dhe foshnjës së saj është ende...

“Dibra” në Prokurori, Albana Vokshi: U ble vota. Olta Xhaçka: Latë...

Partia Demokratike i qëndron fort tezës se mazhoranca e bleu me paratë e drogës fitoren në Dibër, duke shfrytëzuar varfërinë e tejskajshme në atë...

Pas akuzave të PD-së, mbërrin ilaçi për fëmijët e sëmurë me...

Pas denoncimit që Partia Demokratike i bëri mungesës të një medikamendi, i cili ju shërben fëmijëve me leuçemi, për të vazhduar jetën, mjekët pohuan se...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...