Ballina Etiketimet Alaskë

Etiketim: Alaskë

Në Alaskë rekord historik, temperaturat shkojnë në 32.2 gradë

Vala e madhe e të nxehtit ka përfshirë edhe Alaskën, ku termometri është ngjitur të enjten në 32.2 gradë celcius, në qytetin e Anchorage,...

Tërmet i fuqishëm në Alaskë, paralajmërohet cunami

Një tërmet i fuqishëm tronditi të premten Alaskën jugore, duke nxitur një paralajmërim për cunami për zonën Cook Inlet. Tërmeti me magnitude 7 goditi në...

Ky qytet i Alaskës nuk do ta shohë dritën e diellit...

Qyteti Utqiagvik në Alaskë, njohur ndryshe edhe Barrow e ka pare per here te fundit diellin kete te diele. Qyteti me 4000 banore tani...

Zbulohet në Alaskë ADN-ja e njeriut të parë në Amerikë

Në Alaskë është zbuluar një skelet fëmije i vjetër 11.500 vjet, dhe në bazë të ADN-së së gjetur, supozohet se bëhet fjalë për banorin...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com