E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Alarmi

Etiketim: alarmi

Sëmundja që po bëhet vrasësi më i madh në botë, ekspertët...

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja...

Mediat italiane japin alarmin: Organizatat shqiptare ndër më të rrezikshmet në...

Në më pak se 48 orë, Guardia di finanza ka sekustrua 12.5 kg "miell të bardhë", ndërsa ka kapur edhe tre korrierë shqiptarë. Të dy...

Viral në rrjetet sociale, por ekspertët ngrenë alarmin për aplikacionin që...

Aplikacioni FaceApp është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferuar është ai i transformimi i imazhit lidhur me moshën....

Bletërritësit japin alarmin: Do mbetemi pa mjaltë!

Trajtimet kimike të kryera nga fermerët në drurët frutorë në qarkun e Korçës janë duke dëmtuar bletët të cilat në këtë periudhë të lulëzimit...

Alarmi, mbi Alpe shumë akullnaja do shkrijnë brenda 2100-ës

Mbi Alpe, ashtu si në shumë zona të tjera të botës, pjesa më e madhe e akujve do shkrijë brenda viti 2100, duke kontribuar...

Alarmi i përmbaruesve: Shkarkimet e gjyqtarëve problem për ekonominë, s’ekzekutohen vendimet

Shërbimi i përmbarimit është një prej më të prekurve nga efektet anësore të Reformës në Drejtësi.  I ftuar në Vetting.Al, Sekretari i Përgjithshëm i...

Ngrohja globale, alarmi: Në 2100 Italia do të zhytet nga deti

“Italia do të zhytet nga deti në vitin 2100”. Ky është parashikimi alarmant i ENEA-s, Agjencisë kombëtare italiane për teknologjitë e reja dhe energjinë...

Zhduket 14-vjeçarja në Tiranë, e ëma jep alarmin

Një nënë 34-vjeçe nga Tirana ka denoncuar në Polici se ka humbur vajzën e saj 14-vjeçare. E ëma ka kallëzuar në komisariatin e policisë se,...

VIDEO/ Alarmi, zhytësit e paligjshëm grabisin thesaret nënujore shqiptare

Të apasionuarit e paligjshëm të kërkimeve nënujore po grabisin reliket dhe objektet e anijeve të mbytura në brigjet e Adriatikut e Jonit. Duke përfituar...

Alarmi: Kosova rrezikon të mbetet pa ujë

Thatësira e viteve 2013-2014, edhe pse shkaktoi shumë probleme me ujë në Kosovë, po cilësohet si mesatare. Por, nëse në vitet e ardhshme ndodhin thatësira...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...