E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Alarm

Etiketim: alarm

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një...

Alarm për bombë te Unaza e Re, policia rrethon zonën

Policia e Tiranës njofton se ka marrë një alarm për bombë te Unaza e Re, dhe për këtë policia ka rrethuar zonën tek Unaza...

Bankat në alarm: Do të reflektohet në çmime tek qytetarët

Bankat shprehen të frikësuara se ngjarje të tilla, si ajo e 9 prillit në aeroportin e Rinasit, nëse mbeten të pazbardhura, do të frymëzojnë...

Inxhinierët ngrenë alarmin për sigurinë në punë, dy viktima në 10...

Inxhinierët e ndërtimit ngrenë alarmin për mungesën e sigurisë në kantiere. Ata thonë se përgjegjësia kryesore është e kompanive por kujdes duhet të tregojnë...

Ashensorët dhe detergjentët pa kontroll

Ashensorët në Shqipëri janë pa standarde dhe nuk mirëmbahen.Alarmi është dhënë nga kreu i Inspektoratit të Mbikëqyrjes së Produkteve jo-Ushqimore gjatë një takimi me...

Londra në alarm, gjenden tre pako me eksploziv

Policia e Londrës ka gjetur në pak orë tre pako me eksploziv në aeroportin e qytetit dhe në stacionin ‘Waterloo’. Sipas mediave vendase pakot...

Greqia në alarm, 39 të vdekur nga gripi, mes tyre dy...

Alarmante situata edhe në Greqi nga  epidemia e gripit që ka përfshirë vendin. Shkon nw 39 numri i viktimave të moshave nga të mitur...

Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 100 ndërtesa

Rreth 100 ndërtesa rreth kryeqytetit rus janë evakuuar, për shkak të kërcënimeve me bombë. Një seri alarmesh të rreme të marten (5 shkurt) detyruan mijëra...

Alarm në portet shqiptare: Priten erëra të stuhishme dhe dallgë 8...

Vihet alarmi në portet shqiptare, njoftohen të gjitha mjetet e lundrimit se ditën e hënë priten erëra të stuhishme në det. Drejtoria e Pergjithshme Detare...

Athina në panik, lajmërim për bombë në kanalin televiziv ANT1

Një lajmërim për bombë në kanalin televiziv ANT1 ka tronditur Greqinë sot në mbrëmje. Telefonata në zyrat e kanalit televiziv rreth orës lokale 20.00 paralajmëroi...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...