E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Akuza

Etiketim: akuza

Viti i ri shkollor, PD: Arsimi në Shqipëri është në vdekje...

Në ditën e parë të shkollës, Partia Demokratike thotë se arsimi në Shqipëri është në vdekje klinike. Në një dalje për mediat, Ndriçim Mehmeti,...

 Ndue Kola: E vërteta mbi koncensionin Milot-Balldre

Intervistë me zotin Ndue Kola, drejtor i përgjithshëm i kompanisë “ANK”, kompani e cila ka fituar tenderin për koncensionin e rrugës Milot-Balldre. Për hir...

PD e Dibrës denoncon: Në qytet po lëvizin njerëz me rekorde...

Dega e PD-së në Dibër, në një konferencë për shtyp, ka denoncuar se në qytet po lëvizin të lirë njerëz me rekorde kriminale. Ish-deputeti...

Berisha: Drejtorët e shkollave shpërndajnë tezën e provimit/ MASR: Keqinformim

Pas publikimit të disa fotove nga ish-kryeministri Sali Berisha mbi shpërndarjen e tezave të provimit të maturës të gjuhës angleze ka ardhur edhe reagimi...

Ish-deputetët e PD tek Prokuroria, Alibeaj: Policia të japë fakte, të...

Gjashtë ish-deputetë të PD-së, ishin sot në Prokurorinë e Tiranës, pas procedimit që u ka bërë Policia e Shtetit. Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent...

Ish-deputeti Noka: Pushteti kriminal kërcënon opozitën

Gjashtë ish-deputetë të PD-së, Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi dhe Anton Frrokaj të cilët sipas Policisë së Shtetit u...

Protesta para Kuvendit, ish-deputetët: Cunami nuk ndalet, Rama është i pashpresë

Protesta e opozitës vijon tek Parlamenti, me thirrjet e mijëra shqiptarëve: ''Rama IK, ne nuk dorëzohemi''! Nga ana tjetër, ish-deputetët të opozitës janë shprehur...

Hajdarmataj akuza të rënda ndaj Markut: Ke shkatërruar dosje të zyrtarëve

Në analizën vjetore të punës të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj ka replikuar me Pokuroren e Përgjithshme...

Kritikat e Nokës për OSBE-në: Paradhomë e Ramës dhe zyrë shtypi...

Ish-deputeti i PD-së, Flamur Noka ka vlerësuar pjesëmarrjen e qytetarëve në protestën e 16 marsit, në një kohë që paralajmëron se nuk do të...

E lidhur me krimin? Gjykata i përgjigjet policisë: Arrestuat të gabuarin

Gjykata e Fierit reagon pas akuzave të Policisë së Shtetit, pas vendimit që liroi nga qelia punonjësin e bashkisë së Mallakastrës, që u akuzua...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com