E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

AKU sekuestron në Korçë pije të ndryshme dhe produkte ushqimore të...

Një sasi prej 2 ton pije të skaduara janë sekuestruar nga AKU në në një pikë shitje me shumicë në qytetin e Korçës. AKU njofton...

AKU bllokon 130 litra qumësht tek “zona e Freskut” në Tiranë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në kuadër të përpjekjeve për të vënë kontroll në tregje,  ka inspektuar tregun tek “zona e Freskut” në Tiranë ku...

Mbyllet një fast-food në plazh, AKU: Në kushte të papërshtatshme

Në kuadër të sezonit veror, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë një sërë kontrollet që turistët të kenë siguri tek produktet që konsumojnë. AKU...

Sezoni, AKU mbyllen 5 subjekte, gjobit 22 dhe paralajmërohen 551

Ministria e Bujqësisë dhe Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, si institucioni kryesor për vënien në zbatim të politikave të bëra nga ana e Ministrisë kanë...

Sekuestrohen 20 kg mish, u tregtonte pa kushte frigoriferike

AKU ka bllokuar në Korçë një sasi mishi që shitej jashtë kushteve frigoriferike, në një kohë që temperaturat në vend kanë regjistruar mbi 30...

AKU në Berat, mishi i kecit tregtohet në kushte skandaloze (FOTO)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në vijim të masave për disiplinimin e therjeve dhe të tregtimit të mishit në funksion të sigurisë ushqimore dhe në...

Siguria ushqimore, KLSH: Inspektorët e AKU pa formimin e duhur

Kontrolli i Lartë i Lartë i Shtetit arrin në konkluzionin se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk ka arritur të garantojë besimin e konsumatorëve për...

Siguria ushqimore/AKU intensifikon kontrollet, 3 herë më tepër gjoba dhe kontrolle

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural krahas vëmendjes për kontrollet e produkteve ushqimore, ka kushtuar kujdes të posaçëm edhe për inputet bujqësore, jo vetëm...

Investigimi/ Skandali në AKU. Produktet e skaduara nuk asgjesohen. Rihidhen në...

Puntata e sotme e rubrikës Dosja Investigative e gazetarit Elio Laze sjell një skandal nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Bëhet fjalë për produkte bulmeti të...

AKU bllokon 400 kg djathë në një baxho në Delvinë, ndërpret...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë inspektimit në fshatin Kalasë, bashkia Delvinë, ka bllokuar 400 kg produkte bulmeti, përkatësisht djathë i bardhë për tregtim të...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...