E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

AKU bllokon 2.5 ton peshk dhe karkaleca të ngrirë

Autoritetit Kombëtar i Ushqimit vijon masat e intensifikuara të kontrollit, ndaj subjekteve të ndryshme operator të biznesit ushqimor, specifikisht edhe në magazina frigoriferike. ‘Kështu gjatë...

AKU në Lezhë, sekuestron peshk

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, vijon kontrollet për të parandaluar shitjen e produkteve që nuk plotësojnë standartet ushqimore. AKU ka zhvilluar një aksion në Lezhë,...

Siguria në shkolla, AKU mbyll disa subjekte

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në kuadër të kontrollit të operatorëve të biznesit ushqimor (FAST FOOD-e) pranë institucioneve arsimore, shkolla, kopshte, çerdhe ka kryer në...

AKU aksion në Elbasan – 552 kg mish të bllokuar dhe...

552 kilogram mish të bllokuar dhe 8 gjoba në vlerën 1.800.000, është bilanci i aksionit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Elbasan. Konkretisht, gjatë kontrollit...

AKU: Kur të hapen shkollat, kontroll fastfood-eve dhe dyqaneve pranë tyre

Të gjithë subjektet që operojnë në ata sektorë që konsiderohen me risk të lartë do të jenë vazhdimisht në fokusin e Autoritetit Kombëtar të...

Mishi i bllokuar nga AKU, ish-ministrit i Bujqësisë: Mungon fletë analiza

Ish-ministri i Bujqësisë, deputet i LSI, Edmond Panariti ringre shqetësimin për sigurinë ushqimore. Ai hedh dyshime mbi asgjësimin e produkteve të sekuestruara nga AKU....

AKU bllokon dy restorante jashtë çdo standarti dhe gjobit një tjetër

Autoriteti Kombëtar Ushqimor vijon kontrollet për sigurinë ushqimore.  Trupa inspektuese e AKU-së evidentoi tre subjekte me aktivitet “Restorant” ku kryenin veprimtari në kundërshtim me...

Përdorimi i pesticideve, analizat në laboratore të akredituar

Ndjeshmëria është e lartë kur bëhet fjalë për sigurinë ushqimore dhe pesticidet që mund të përdoren në prodhimet kryesisht në fruta perime. Për shkak...

Panariti: AKU ka armë për të mbrojtur jo për të vrarë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, që në nisje të sezonit nuk ka ndalur punën e bllokimit të produkteve që janë jashtë çdo kushti higjeno-sanitar dhe...

Çokokrem, makarona e peshk ton me insekte. AKU bllokon 55 ton...

Vazhdojnë kontrollet e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Ditën e sotme, mësohet se AKU ka bllokuar 33 ton produkte ushqimore të skaduara. Mallrat e skaduara...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...