E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Aktore

Etiketim: aktore

Kuvendi i Kosovës, ja këngëtarët e aktorët që do të bëhen...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të mërkurën shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka...

Sot feston 53 vjetorin, njihuni me aktoren që nuk njeh moshë

Aktorja e njohur meksikane Salma Hayek Pinault feston sot 53 vjetorin e lindjes. Por ndryshe nga të moshataret e saj ajo ka një trup me...

Kjo aktore e “Vrasje të vogla” ndahet nga jeta në serial,...

Seriali turk prej disa muajsh po i mban para ekranit çdo pasdite teleshikuesit shqiptar për shkak të intrigave, ngjarjeve, misterve që ndodhin në të....

Hervin Çuli: Kam denoncuar në polici aktorët që protestojnë brenda teatrit

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli ka folur për herë të parë pas shumë muajsht në lidhje me situatën në të cilën po kalon...

Të famshmit e dashuruar në film, por të mbushur me urrejtje...

Disa prej historive më të bukura të dashurisë në kinema, nuk janë të tilla në jetën reale. Ekzistojnë disa aktorë që duken sikur kanë...

Aktorë e aktivistë protestë për Teatrin. Manjani: Mund të kërkojmë mbrojtje...

Teksa shoqëria civile duket se e ka humbur betejën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, nga ana ligjore ka ende shpresë. Avokat, Spartak Ngjela dhe...

Aktorët më të paguar të vitit 2018 (FOTO)

Dwayne “The Rock” Johnson pothuajse ka dyfishuar fitimet e tij të 2017 duke arritur 119 mln dollarë në 12 muajt e fundit, sipas listës...

Aktorët e rinj u bashkohen kolosëve të skenës: “Duam Teatrin e...

Krahas emrave me peshë të skenës shqiptare, si: Robert Ndrenika, Reshat Arbana, Luftar Paja apo Todi Llupi, peticionin, drejtuar krerëve më të lartë të...

Shembja e Teatrit? Opozita: Qeveria kupton gjuhën e reagimit të kuksianëve...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga “Koha...

”Vajza e pasur” shqiptare që çmendi Presidentin Trump

Në videon e publikuar në Youtube rreth 6 ditë më parë në rrjetin ''The Talko'' që mbante titullin: ''The Lives of The Rich Kids...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...