E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Aktivitete

Etiketim: aktivitete

Festohet një qershori, në Tiranë dhe rrethe aktivitete festive për fëmijët

Në Tiranë 1 Qershori u festua me aktivitete të larmishme e argëtuese. Politika apeloi për më shumë punë për të ardhmen e fëmijëve ndërsa...

Bashkia e Tiranës dhjetëra aktivitete për qytetarët dhe turistët

Bashkia e Tiranës organizoi sot një sërë aktivitetesh përkujtimore dhe festive me rastin e 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve. Qindra qytetarë dhe turistë të...

LSI feston 14 vjetorin – Aktivitete sociale në gjithë vendin

Në 14 vjetorin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, të rinjtë e LSI në të gjithë vendin kanë ndërmarrë nisma të ndryshme nën moton “Përgjegjësi...

Për ”Javën e Europës” nis festa me traditën shqiptare

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, ka nisur festimet e Javës së Europës me trashëgiminë kulturore shqiptare. ''Java e Europës 2018, Një udhëtim mes trashëgimisë...

Prishtinë – Tiranë, aktivitete në kujtim të heroit Adem Jashari dhe...

Sot fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si...

Nga droga te krimi, Faska zbulon aktivitetet e grupeve kriminale

''Drogë, vrasje dhe krim ekonomik'', janë aktivitetet e grupeve kriminale në Shqipëri. Gjatë prezantimit të operacionit “Forca e Ligjit”, Idajet Faska, Drejtor i Drejtorisë...

“Nata e Bardhë” më 29 nëntor, ja çfarë pritet nga aktivitetet...

Tirana do të jetë zgjuar më 29 Nëntor. Nga ora 18.00 deri në orët e para të së mërkurës hapësirat e kryeqytetit do të...

“Tetori- Muaji i leximit”, aktivitete të shumta për publikun në Berat

Gjatë muajit Tetor 2016, tradicionalisht muaji i letërsisë dhe i kulturës dhe këtë vit i shpallur nga Ministria e Kulturës si muaji i leximit,...

Aktivitet të Qendrës Rinore në bashkinë Berat

 Me rastin e fillimit te vitit te ri shkollor, Qendra Rinore Bashkia Berat, organizoi nje aktivitet me te rinjte e shkollave te mesme te...

Shenjtërimi i Nënë Terezës në Romë. Zbardhet axhenda e aktiviteteve

Me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, në kryeqytetin italian Romë do të shtohen masat e rendit publik për të garantuar sigurinë e të...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...