E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Aksion

Etiketim: aksion

Dalin pamjet e aksionit policor për lirimin e një pengu

Një shtetas maqedonas me banim në Tiranë pretendon se u mor peng nga dy persona të cilët i kërkonin një shumë prej 25.000 eurosh. Aksioni...

Policia aksion “blic” në Elbasan, zbulohet një arsenal armësh. Ja ku...

Policia e Elbasanit ka sekuestruar një arsenal armësh luftarake në fshatin Godolesh. Gjatë kontrollit të ushtruar u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës...

“Lungomare 2”, IKMT aksion në Radhimë për prishjen e objekteve pa...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në kuadër të aksionit për t’i hapur rrugë ndërtimit të projektit “Lungomare 2”, ka vijuar prishjen e objekteve...

Aksion në të gjithë Shqipërinë kundër të fortëve, lëshohen 20 urdhër-ndalime

Një megaoperacion kundër grupeve kriminale po zhvillohet sot nga Policia e Shtetit. Operacioni përfshin edhe personat që u arrestuan në Gjirokastër dhe Lazarat. Forcat e Ndërhyrjes së...

Sezoni, Tola: Në pranga 1000 shoferë pa patentë dhe të dehur

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore, Mit'hat Tola ka deklaruar se përgjatë muajt gusht janë kapur 1000 drejtues mjetesh të papajisur me patentë. I...

Policia bën kërdinë, 17 shoferë në pranga. Pezullohen 117 leje drejtimi

Sezoni turistik ka bërë që Policia e Shtetit të shtojë kontrollet. 17 drejtues mjetesh të arrestuar dhe 117 leje drejtimi të pezulluara është bilanci...

IKMT aksion në aksin Milot-Rrëshen, prishen 35 objekte

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur një aksion në aksin kombëtar rrugor Milot-Rrëshen. Referuar njoftimit, përgjatë këtij segmenti janë planifikuar...

Tjetër aksion në Durrës, kapet i riu me drogë dhe pa...

Policia e Durrësit ka finalizuar një tjetër operacion, duke vënë në pranga një të ri nga Tepelena Raportohet se është arrestuar shtetasi K. Ç., i...

Ministri Klosi: Aksion për lirimin e hapësirave të zëna

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 vijojnë punën për lirimin e hapësirave publike të plazheve, duke ia...

Policia aksion në Elbasan, kontrolle në magazina, servise e varreza makinash

Policia ka zhvilluar një aksion në Elbasan, duke kryer kontrolle në magazina, servise dhe varreza makinash. Fokusi i  kontrolleve ka qenë kapja e lëndëve narkotike. Aksioni...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...