E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Aksidente

Etiketim: aksidente

Gjobat e Rrugores nuk ulin numrin e aksidenteve

Prej muajit tetor policia ka gjobitur mbi 11 mijë drejtues të mjeteve dhe janë bllokuar 655 patentave për shkak të shkeljeve të rregullave të...

Bilanc lufte nga aksidentet rrugore në Shqipëri, 157 viktima në 9...

Aksidentet rrugore me pasojë vdekje vijojnë të mos njohin ulje, pavarësisht ashpërsimit të ligjeve dhe gjobave. Sipas statistikave të institucioneve, vetëm gjatë 9 muajve...

Bilanci i aksidenteve – Më pak këtë vit, por 137 njerëz...

137 njerëz kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore në tetë muajt e parë të këtij viti. Instituti i Statistikave raporton se këtë vit numri...

Bilanci/ Mbi 1 mijë aksidente rrugore gjatë sezonit turistik në Shqipëri

Sezoni turistik këtë verë është mbyllur me një bilanc të lartë aksidentesh rrugore jo vetëm për shkak të mos respektimit të rregullave të qarkullimit,...

”Kalojnë si të tërbuar”, kalimtarët: Jemi me fat

Gushti ka shënuar shtim të aksidente, që cilat kanë lënë edhe pasoja fatale. Ekspertët theksojnë se fajtorë përveç shoferëve janë edhe kalimtarët. Aksi rrugor...

Aksidentet, ekspertët: Gjobat nuk dhanë efekt

Gjatë kësaj jave kanë ndodhur me dhjetra aksidente rrugore, por pesë prej tyre kanë qenë me pasoja fatale. Dy nga pesë viktimat e fundit...

Rreth 100 aksidente brenda 24-orëve në Kosovë

Është rritur numri i aksidenteve në komunikacion, vetëm gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 96. Policia e Kosovës, ka njoftuar se njëri nga aksidentet ishte...

Sinjalistika dhe emigrantët, shkak për shtimin e aksidenteve

Fluksi i lëvizjeve por edhe pakujdesia e drejtuesve të automjeteve që qarkullojnë kanë bërë që vetëm në muajin korrik të regjistrohen 412 aksidente rrugore....

By Pass-i i Fierit shkak aksidentesh

Hapja e pjesshme e By Passit të Fierit nga ministria e Transporteve pa përfunduar plotësisht punimet ka ndikuar në rritjen e aksidenteve. Drejtori i Policisë...

Thirrja e Shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë: Jo avokat privat në...

Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë, përmes një thirrje publike, kërkon që të kenë ndryshime që të lehtësojnë personat që përfshihen në aksidente, ku kryesorja...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com