E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Aknet

Etiketim: aknet

Si të eliminoni aknet pa u drejtuar tek dermatologu

Aknet në fytyrë gjithnjë sjellin shqetësim, sidomos përpara një eventi të rëndësishëm. Por duket se ekzistojnë disa mënyra efikase për t’i eliminuar pa patur...

10 rregulla të arta për kujdesin e lëkurës në verë

Shumë nga problemet e lëkurës shkaktohen nga dëmtimi i rrezeve ultraviolet A dhe B. Dehidratimi i lëkurës, plakja, shfaqja e rrudhave vijnë si pasojë...

Shpëtoni nga aknet me këtë maskë të përgatitur në shtëpi

Edhe përse periudha e adoleshencës përfundon, aknet nuk vendosin te largohen. Fatkqësisht për femrat një ndër shkaqet kryesore të akneve, janë hormonet. Luhatjet gjatë ciklit...

Kjo pije alkoolike kuron aknet

Nëse dëshironi të kuroni aknet konsumoni verë të kuqe… sigurisht me sasi të moderuara, në mos do të vuani nga gjëra të tjera më...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...