Ballina Etiketimet Akademikët

Etiketim: akademikët

Akademikët kundër idesë së Thaçit: Ndryshimi i kufijve rrezikon Kosovën

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës, në prag të shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, shpreh shqetësime serioz lidhur me diskursin...

“Administrata”, Mesi me akademikët: Puna juaj është themelore

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi zhvilloi sot takim me akademikë të fushave të ndryshme, në një bashkëbisedim të hapur me temë: “Tërheqja e më të mirëve...

Hysi: Kuvendi s’bën dot pa akademikët

Kuvendi i Shqipërisë ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me 23 universitete publike dhe private në mënyrë që akademikët dhe universitarët të kontribuojnë në vendimmarrje...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde...

“Prej Ramës humbet Shqipëria, Maqedonia dhe Zaev”, Gjekmarkaj: Si mund t’i besojë Europa

Nga Agron Gjekmarkaj - Paradokset si mallkim ciklik rrotullohen mbi hapësirën shqiptare! Më i fundit është edhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com