E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ahmetaj

Etiketim: ahmetaj

Ahmetaj sqaron planin e qeverisë për rindërtimin: Brenda Krishtlindjeve, pastrohet territori...

Këshilli i Ministrave ka filluar punën për hartimin e programit të rindertimit, i ndarë me disa faza me masa te shpejta, afatshkurtra, që kanë...

Ahmetaj kritika Ballukut: Janë bllokuar financimet për projektet në rrugë

Mungesa e investimeve në infrastrukturë vazhdon të sjellë përplasje mes ministrive dhe deputetëve të mazhorancës. Arben Ahmetaj ka renditur projektet që janë në vazhdim por...

Rubrika gazmore/ Nga pritja e Contes nga Rama, te zhurma në...

Nuk kanë munguar momentet pikante përgjatë seancës plenare këtë të enjtë në kuvendin e Shqipërisë. Një tërheqje vëmendje nga ana e kryeparlamentarit Ruçi në...

Ahmetaj: Në 2018-n rritja ekonomike 4.1%, ulëm borxhin

“Në 2018 ne e çuam rritjen ekonomike në 4,1%, ose 4 herë më shumë se sa e gjetëm”, deklaroi sot, kryetari i komisionit parlamentar...

Ahmetaj: Më 18 tetor marrim një “Po” të formatit gjerman

Kreu i komisionit parlamentar të ekonomisë Arben Ahmetaj ka komentuar në studion e Neës24 zhvillimet në vend dhe përgjigjen e Bundestagut për çështjen e...

“Mos më fol mua ashtu, nuk do të pyes” – Ahmetaj...

Është shoqëruar me debate që nisje të tij, mbledhja e Komisionit të Ekonomisë, ku diskutoheshin disa prej dekreteve të kthyera nga Presidenti, Ilir Meta....

FOTO/ “Ta gëzoni çmimin e ri të naftës”, rrjeti shigjeton Ramën,...

Pas pr/ligjit të qeverisë për rritur çmimin e karburantit, pavarësisht se Shqipëria ka aktualisht çmimet më të larta në rajon dhe Europë, në rrjetet...

Braimllari – Ahmetajt: Të shkoi jeta duke mashtruar PS-në dhe familjen

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari i është përgjigjur pretendimeve të deputetit socialist Arben Ahmetaj i cili thotë se ia ka dalë të...

Miratohet projektligji, Ahmetaj: Aksident e sëmundje, pension të plotë minatorëve

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projekt-ligjin për trajtim financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve. Parlamenti e votoi projekt-ligjin për minatorët dhe naftëtarët me 77...

Pensionet për naftëtarët, metalurgët dhe minatorët, Ahmetaj: Përfitimet për 3 kategoritë

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj njoftoi se gjatë ditës së sotme në Komisionin e Ekonomisë  u diskutua Projekt Ligji për Trajtimin Financiar...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...