E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Agron Luka

Etiketim: Agron Luka

Gjergj Kastrioti Skënderbeu, “Mbreti i albanëve dhe epirotëve” dhe Pal Êjlli,...

Nga Agron Luka Me rastin e Konkursit për 550 –vjetorin e vdekjes së heroit nacional Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Me rastin e 10 –vjetorit të Përgjigjes së...

Kolë Mirdita -Helenau, dramaturgu 15-vjeçar, fenomeni i artit skenik shqiptar

Për konkursin e “Vitit të Skënderbeut”, me rastin e 550 –vjetorit të vdekjes. Me rastin e përkujtimit të 450 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut në...

Mbi origjinën etnike, biografinë, ndryshimet në emër e mbiemër, datë dhe...

Nga Agron Luka Bota dhe kritika letrare shqiptare e kohës kur jetoi dhe shkroi me dëshirën e tij në gjuhën shqipe, shkrimtari Millosh Nikolla, megjithse...

Flamuri simbol përfaqësues i nacionalitetit alban-epirot i Principatës së Kastriotëve

Nga Agron Luka Shqiponjë mali zeshkane e Zeusit - jo shkabonjë kuqaloshe e lagunave detare! Diskutim për botimin: “Harta e 1456, e Vërteta për Flamurin...

“Aleanca e Konfederative e Lezhës”, 2 mars 1444

Në kuadrin e konkursit për 550 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastrioti Skënderbeu, heroi i rezistencës alban-epirote të shek XV, kundra okupacionit otoman -...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com