E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Volkswageni im…

Nga Agim Xhafka - Kur  po votohej ligji i arsimit të lartë,më erdhi para syve makina e vjetër poshtë pallatit tim. Qe një Volkswagen...

Kur më pyesin për turizmin

Nga Agim Xhafka - Më pyetën në telefon: -Ç’gjë të veçantë ka Shqipëria që e dallon nga shtetet e tjera? Duam të bëjmë një fletëpalosje si...

Tahiri dhe kartela

Nga Agim Xhafka - E nxorën Nuron nga psikiatriku. I dha doktori diagnozën se tani ishte gati i shëruar. Hypi në autobuz dhe shtyu dikë...

Xha Llazi ka nisur fushatën

Nga Agim Xhafka - Xha Llazi ka nisur fushatën. -Na i rriti dyfish pensionet Rama,-u thotë banorëve të pallatit. -Nuk i shkon rrena moshës tënde,-i tha Alqi,...

Ndahet papritur nga jeta gazetari i njohur shqiptar

Është ndarë në mënyrë të papritur nga jeta gazetari, historiani e redaktori shqiptari Thimi Nika. Lajmin e hidhur për këtë ikje e ka dhënë miku...

Gëzim Kame si festë kombëtare, sjell te Turbina dramën “Terrori”

Nga Agim Xhafka Më datë 5 tetor, pra të premten e ardhshme në Teatrin “arTurbina” do jepet shfaqja e dramës “TERROR”. Nuk do ishte ngjarje...

Humor/Koncesioni i leshit

Nga Agim Xhafka -Berberi i Fierit është akoma në qiell të shtatë. Tani iu harrua mbiemri. Berberi i Ramës e thërrasin dhe e tregojnë me...

Fatura e hepatitit

Nga Agim Xhafka - Ndërsa dëgjoja një mjek higjenist që këshillonte nga tv: -Mos pini ujë nga çezma se do sëmureni me hepatit. -Mos pini ujë në...

“No Iphone”, si ta kesh mirë me turqit

Nga Agim Xhafka Sa zbritëm në Antalia, rradhë pa fund në aeroport. Mund të kisha 100 turistë para. ''Do na ikë dita sot pa not'',-u mërzit...

Komedi në Llogara

Nga Agim Xhafka - Komedi në Llogara. Ngjarja në restorant. Menyja mish qingji i pjekur. Porositim 6 racione dhe kërkojmë ujë burimi të freskët. -Nuk kemi....

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...