E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Kafe me çunin e Enverit

Nga Agim Xhafka - Sa mora vesh se kishte ardhur në Tiranë Astriti me Vjollcën, vrapin e ndala te shtëpia e tij andej nga stadiumi...

Varfëria, shoku im i ngushtë…

Nga Agim Xhafka Varfërinë kisha shokun më të ngushtë deri në universitet. Nuk më ndahej, ngjitur e ngjitur përditë. Doja këpucë të reja,më jepte ca të...

Kjo Shqipëri nuk është e imja, banditët në krye të saj...

Nga Agim Xhafka Çdo vit vij në Shqipëri. Marr parasysh udhëtimin e gjatë nga përtej oqeanit,lodhjen,shpenzimet nga që dua të gjendem mes njerëzve të mi të...

Kjo Shqipëri nuk është e imja…

Nga: Agim Xhafka Çdo vit vij në Shqipëri. Marr parasysh udhëtimin e gjatë nga përtej oqeanit, lodhjen, shpenzimet nga që dua të gjendem mes njerëzve...

Pse e ka marrë me vrull Ulsiu?

Nga Agim Xhafka- E ka marrë me vrull Ulsiu. Ia kanë mbushur mendjen se do e bënin ministér qysh vjet,por Meta ua ka prerë: -Mos...

Artistë dhe gazetarë: Duam të dënohemi, me 30 Qershor bllokojmë votimet

Zhvillimi i zgjedhjeve pa opozitën është zhvillimi më negativ për demokracinë e një vendi. Në Shqipëri, një proces i tillë kujtdo i kujton vetëm...

Detit i del pronari

Nga Agim Xhafka - Kështu e quajti emisionin e tij “Ajzberg” gazetari investigativ,Artur Çani. Fabula ishte e thjeshtë. Në ca zona janë krijuar toka nga...

Drogë apo trokë?

Nga Agim Xhafka -  Artur Çani emisionin e tij “Ajzberg” këtë javë ia kushtoi një paradoksi të dhimbshëm të qeverisjes shqiptare. Drogë apo trokë,pyeste ai...

Gazetari: U gëzova që nëna ime ka vdekur kur pashë Ramën...

Kryeministri Edi Rama vendosi që ta kalojë 8 marsin me gratë e Fierit. Ai postoi edhe një video në Facebook, ku duket i rrethuar...

Kemi Inva Mula, por kemi edhe Niko Dhales

Nga Agim Xhafka - Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto, një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kerkoi...

EDITORIAL

Meta: Zgjidhja nuk është tërheqja dhe justifikimet foshnjore, por përballja me të keqen dhe ligësinë! O SOT O KURRË!

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një reagim të fortë në facebook me rastin e ditës ndërkombëtare...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com