Ballina Etiketimet Agim Nesho

Etiketim: Agim Nesho

Agim Nesho: Palët kanë rënë dakord që zgjedhjet të mbahen në...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në SHBA dhe OKB, Agim Nesho, i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se palët mund ta kenë arritur...

Takimi Rama-Mistotakis, diplomati Nesho: Duhet folur për tema thelbësore, jo për...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Agim Nesho, ka komentuar takimin e pritshëm mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij...

Ish-ambasadori në SHBA: Shqipëria në OKB vetëm prezente, diplomacia serbe rol...

Ish-ambasadori i Shqipërisë në SHBA Agim Nesho në një intervistë në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Shqipëria në OKB po shkon me...

Takimi Rama-Merkel, diplomati tregon rëndësinë e tij: Pse i duhet Shqipërisë

Diplomati Agim Nesho i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, komentoi takimin e sotëm mes kryeministrit Edi Rama me...

Nesho: Amerika e “harroi” Shqipërinë. Ndryshimi i elitave i jep frymëmarrje...

Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, deklaroi në studion e Ditari në A2 se vizita e Matthew Palmer “tregon që SHBA është prezente...

Nesho: Amerika e “harroi” Shqipërinë

Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, thotë se vizita e Matthew Palmer tregon që SHBA është prezente në Ballkan por shtoi se Amerika...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është shkruar vitet e fundit për përkeqësimin e...

Kryeministri Rama është pjesë e projektit Thaçi – Vuçiç për ndarjen...

Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në OKB Ne jemi shtet sovran dhe e kemi gabim që presim dhe funksionojmë me mesazhet e ambasadave. Ato shërbejnë...

Pragmatizmi Amerikan ”reversed”

Nga:Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA Më 30 qershor në zgjedhjet një partiake të insistuara nga Kryeministri Rama, populli Shqiptar edhe njëherë tregoi maturinë...

Në vazhdimësinë e një konspiracioni anti-Trump?

Nga: Agim Nesho  Në fushatën elektorale të vitit 2016 në SHBA, i vetmi lider i huaj që u vetëpërdor për të goditur Presidentin Donald Trump ishte...

EDITORIAL

Çfarë prisni nesër, o “të marrë”?! E harruat festën e Kryeministrit për negociatat?

Nga Luan Rama O “të marrë”, çfarë prisni nesër?! Shqipëria i ka çelur negociatat. Vërtetë nuk e mbani mend?...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com