E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Agim Kajmaku

Etiketim: Agim Kajmaku

Apeli e lë në burg, Agim Kajmaku në arrati

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda, lë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. I shpallur...

Nën kërkim nga prokuroria, policia nis verifikimin e pasurisë për Agim...

Policia e Shtetit nis verifikimin pasuror për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, për pastrim parash. Prej disa ditësh, Policia me anë të një kërkese i...

Prokuroria urdhër noterëve: Njoftoni nëse Agim Kajmaku paraqitet pranë jush, ndryshe...

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka dërguar një shkresë Dhomës Kombëtare të Noterisë, lidhur me arratisjen e Agim Kajmakut. Raportohet se Prokuroria ka...

Operacioni i arrestimit të Agim Kajmakut mund të jetë dekonspiruar

SHCBA nis verifikimet për disa punonjës policie pasi dyshohet se kanë dekonspiruar aksionin për arrestimin e ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut. Policia shkoi të...

Agim Kajmaku apelon masën e sigurisë nga arratia

Ish-kreu i Bashkisë së Vorës, Kajmaku nga arratia ka apeluar masën e sigurisë “arrest me burg”  të dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë...

Kush e ka radhën nga grupi?

Nga Ylli Dylgjeri - Një kokëfortë i grupit shpallet në kërkim nga policia... Kush e ka rradhën nga grupi? Ja çfarë thoshte kryeministri Edi Rama për...

Agim Kajmaku ende i arratisur, ka marrë dhe shiritin e kryebashkiakut

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, vazhdon të jetë në kërkim nga Policia. Askush nuk e di ku ndodhet. ndaj tij tashmë rëndojnë disa akuza. “Prokuroria e...

VOA: Urdhër arresti për ish-kryebashkiakun e Vorës

Nga: Zëri i Amerikës Në Shqipëri, prokuroria e Tiranës bëri të ditur sot se ka shpallur në kërkim ish kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, ndaj...

Policia në kërkim të Agim Kajmakut, Prokuroria: Të arrestohet

Policia e Shtetit është vënë në kërkim të Agim Kajmakut, pas kërkesës së Prokurorisë të Tiranës. Gjykata e Tiranës ka lëshuar një urdhër-arresti për...

Përplasja për 30 qershorin dhe paradoksi i Shkodrës dhe Vorës

Shkodra dhe Vora kanë nxjerrë në dritë problematikën e vërtetë për votimet e 30 qershorit. Prej disa muajsh kryeministria ende nuk ka bërë një...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...