E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Adi Krasta

Etiketim: Adi Krasta

Rikthehet Adi Krasta, ja ku do ta shikojmë këtë sezon

Pas një largimi prej disa vitesh nga ekrani, Adi Krasta ka vendosur t’i kthehet televizionit. Këtë herë nuk do ta shikojmë në Top  Chanel, por në...

“Teatri”, Adi Krasta: Do jetë fillimi i rënies së madhe nëse...

Gazetari i njohur Adi Krasta është një nga personazhet publike jo vetëm kundër prishjes së Teatrit por mosprekjes së gjithë kompleksit Skënderbeg, ku është...

Adi Krasta: Propaganda e neveritshme e qeverisë

Nga Adi Krasta  - Ne rrethanat kur duket se qeveria dhe vizionari i vetem i saj dhe i Tiranes, bashke me te zellshmit e DEAL...

Adi Krasta me syrin e nxirë. U rrah për një kompliment...

Adi Krasta është rrahur për një kompliment. Gjithçka ndodhi në një prej spektakleve të para të tij pas viteve ’90-të, “12 vallëzime pa një...

Adi Krasta e thotë hapur: Për mua drejtuesi televiziv më i...

“Kthehet në televizion David Latterman-për mua drejtuesi televiziv më i mirë pas Johnny Carson…, ishte ky statusi i të premtes mbrëma, që moderatori i...

Krasta: ”Më kanë thënë që je pak diktator”, ja si i...

Festivali i Këngës në RTSH, këtë edicion të 56-të, është padyshim më i kompletuari. Mbrëmë u mbyll nata e dytë, aty ku suprizat ishin...

Adi Krasta nuk paguhet për festivalin: Zoti drejtor…

I magjishëm ky edicion i Festivalit të Këngës në RTSH. Adi Krasta e nisi festivalin e 56-të me këngë. Supriza e natës së parë,...

Mbërrin në Tiranë këngëtari i famshëm italian, Riccardo Cocciante (FOTO)

Ka mbërritur në Tiranë, shoqëruar nga bashkëshortja e tij, këngëtari i madh italian, Riccardo Cocciante. Kantautori i njohur vjen në Shqipëri si i ftuar...

Magjia e Festivalit në RTSH, organizatorët e edicionit të 56-të zbulojnë...

Autori dhe drejtuesi i këtij Festivali, Adi Krasta nuk do të jetë i vetëm në skenën e rrallë të ndërtuar për festën më të...

Jeni gati për Festën e Muzikës Shqiptare? Sapo kanë nisur shitjet...

Organizatorët e Festivalit të 56-të në RTSH janë duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve të ngjarjes më të madhe muzikore të vitit. E...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...